Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 10:33 Bu haber 883 kez okundu
 
2 Devlet Tek Milletiz
İYİ Parti Genel Merkez Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mümin İnan ve İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun önceki gün..
GÜNDEM Haberi
2 Devlet Tek Milletiz

Fatih Emlak 665x90

İYİ Parti Genel Merkez Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mümin İnan ve İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun önceki gün Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırının ardından ortak bir basın açıklaması yaparak Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu ifade ederek "Her zaman olduğu gibi haklı davasında can Azerbaycan'ımızın yanındayız" mesajı verdiler.

GİK üyesi Mümin İnan ve İl Başkanı İbrahim Uzun, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik gerçekleştirdiği saldırısına tepki gösterdiler ve bunun Türk Milleti adına kabul edilemez olduğunun altını çizdiler. İnan ve Uzun ortak açıklamada "Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları asla ve kati bir şekilde kabul edilemez. İktidarı, uluslararası toplumu ve Minsk Grubu’nu, Ermenistan işgalinin sonlandırılması ve sorunun çözümü için ülke olarak üzerimize düşen her adımın atılması gerektiği konusunda uyarıyoruz. Biz iki devlet gibi görünsekte tek Millet ve kardeşiz. Kardeşlerimizin yanında olmak kadar doğal bir hakkımız vardır. Bu coğrafyalarda haritaların sınırlarını değiştirme çabası içerisinde olan zihniyetlere karşı her bir birey olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Merhum Ebulfez Elçibey’in şu sözlerine de kulak vermek gerekir: “Gerçekten de Karabağ’da üç-beş Ermeni bize karşı kışkırtıldı, amaçları Karabağ ile Ermenistan’ı birleştirmektir. Sovyetler çıkardığı karışıklık ile bütün halkı kendine karşı ayağa kaldırdı. Sonradan ne kadar çabaladıysa da halkı esir edemedi. Çünkü halk bağımsızlık istiyordu. Meydanlara çıkan halk artık Tebriz, Derbent diyerek birleşmek istiyordu, Türkçülük savaşı başladı.”  İşte böylece bölgedeki asıl niyetin ne olduğu o zamandan veri bellidir. Türkiye’nin asil evlatları ve İYİ Partinin üyeleri olarak üzerimize düşeni yapmaya her daim hazır olduğumuz gibi her zaman olduğu gibi haklı davasında can Azerbaycan'ımızın yanındayız" dediler. 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: 2, Devlet, Tek, Milletiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı