Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 14:41 Bu haber 4225 kez okundu
 
Almanya'dan Gelenlerin Tahliyeleri Başladı
Corona virüs tedbirleri kapsamında Almanya’dan getirilen ve Niğde’de yurtlarda tutulan gurbetçilerin karantina süreleri doldu.
YAŞAM Haberi
Almanya'dan Gelenlerin Tahliyeleri Başladı

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Coronavirüs tedbirleri kapsamında Almanya’dan getirilen ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan yurtlarda karantina sürelerini tamamlayan 232 vatandaşlarımız evlerine gönderilmeye başlandı. 

Niğde'ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın ramazan ayını ve bayramını evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan tahliye kapsamında, 22 Nisan'da Almanya'dan getirilerek ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Sultan 1. Kılıçarslan Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen 232 Türk vatandaşını gözlem süresi doldu.

Son sağlık kontrollerinde sorun olmadığı belirlenenlerden vatandaşlar, otobüslerle evlerine gönderilmeye başlandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 24 Nisan'da Azerbaycan ve Danimarka'dan 415, 26 Nisan'da Cibuti ve Somali'den getirilen 84 Türk vatandaşının yurtlardaki karantina süreleri devam ediyor.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Almanya'dan, Gelenlerin, Tahliyeleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı