Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 16:36 Bu haber 1129 kez okundu
 
Amatör Spor Kulüplerine Özel İdare Yardımı
Niğde Valiliği İl Özel İdaresince farklı branşlarda 43 amatör spor kulübüne malzeme desteği verildi.
SPOR Haberi
Amatör Spor Kulüplerine Özel İdare Yardımı

Fatih Emlak 665x90

Niğde Valiliği İl Özel İdaresince tarafından İl de faaliyet gösteren farklı branşlarda 43 tör spor kulübüne malzeme yardımı yapıldı.

5 Şubat Spor Salonunda düzenlenen dağıtım töreninde konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek sporculara yönelik yaptığı konuşmasında, sporun çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, teknoloji bağımlılığından korumak, zihinsel ve bedensel açıdan daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için çok önemli olduğunu söyledi.

Vali Yılmaz Şimşek, özellikle kırsal kesimde yaşayan gençler için futbol sahaları ve sportif faaliyetlerde bulunabileceği alanları mümkün olduğunca artırdıklarını dile getirerek şunları kaydetti.

"Kendisi de sporcu olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle Türkiye'de 1300 olan spor tesis sayısı 4 bin 500 seviyelerine çıktı. Ümit ediyorum ki bu sayı gün geçtikçe artarak devam etmektedir. İlimizde de çok yakın bir zamanda yeni kapalı spor salonumuzu sporseverlerle buluşturacağız. Fakat yapılan salon ve tesisler içerisinde spor yapan bireyler olduğu zaman kıymetli ve değerlidir. Bu noktada siz değerli spor kulüplerine büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Sporun gelişmesi ve toplumun tüm katmanlarına yayılmasını sağlamak amacıyla özellikle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve ilgili tüm kurumlarımız aracılığıyla Spor kulüplerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz."

Niğde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Olcay Kartal da desteklerinden dolayı Niğde Valiliği İl Özel İdaresine teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından, eşofman, basketbol ve futbol topu, ayakkabı, çadır, satranç takımı gibi malzemeler kulüplere dağıtıldı.

Törene, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol, AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü ve sporcular katıldı.

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Amatör, Spor, Kulüplerine, Özel, İdare, Yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı