Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 23:53 Bu haber 3198 kez okundu
 
Başkan Uğurlu'dan Coronaya Tütsülü Önlem
Niğde'nin Ulukışla İlçesi Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Koronavirüsü ortadan kaldırmak için halk arasında üzerlik diye bilinen tütsü yakarak corona virüsünden kurtulunabileceğini söyledi.
SAĞLIK Haberi
Başkan Uğurlu'dan Coronaya Tütsülü Önlem

Fatih Emlak 665x90

NİĞDE - Niğde'nin Ulukışla İlçesi Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Koronavirüsü ortadan kaldırmak için halk arasında üzerlik diye bilinen tütsü yakarak corona virüsünden kurtulunabileceğini söyledi.

Başkan Uğurlu koronavirüsüne karşı  önce belediye önünde tütsü yaktı daha sonrada yakılan tütsüyü araçla Ulukışla ilçesinin mahallelerinde dolaştırdı. Belediye binası önünde yakılan tütsünün dumanları eşliğinde konuşan Başkan Uğurlu; 

Uğurlu: “Koronavirüsünden kurtulmak istiyorsak Ulukışla belediyesi olarak önerimiz. Türk örf ve adetlerinde yer alan tütsü ,Halk arasında üzerlik diye bilinen tütsümüzü herkesin evinde tüttürmesini istiyoruz. Kendi yöresel inançlarımıza göre tütsünün korona virüsünü defnedeceğine inanıyoruz. Üzerliki mahallelerimizde gezdireceğiz ve Ulukışla’mızın tamamından bu koronayı uzaklaştıracağız” dedi.  

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Başkan, Uğurlu'dan, Coronaya, Tütsülü, Önlem,
Yorumlar
Haber Yazılımı