Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 10:51 Bu haber 4000 kez okundu
 
Bu Köpeğe kim Çarptıysa Bulun Lütfennnn !
Son Görüntüleri.. Haberin Sonunda İzleyin ...
ASAYİŞ Haberi
Bu Köpeğe kim Çarptıysa Bulun Lütfennnn  !

Fatih Emlak 665x90

 

Koronavirüs nedeniyle bir çok hayvan sever sokak hayvanları aç kalmasın diye günlerdir iyilik yapıyor ve onları besliyor.

 

Bende her gün, Birko-Kent Ormanı çevresinde bulunan üç güzel genç köpek yavrusunu besliyorum. Bir iyilik yapıyorum ve bunu asla yazmak istemezdim.  Yapılan bir iyiliği Allah tan başkasının bilmesine gerek olmadığı kanaatindeyim.

 

Şimdi her sabah olduğu gibi yine aynı bölgeye gittiğimde içimi kanatan bir acı ile karşılaştım. 3 kardeş köpekten bir tanesine maalesef  bir araç çarpmış ve köpek Niğde-Bor Yolu Birko Koyunlu Kavşağını geçer geçmez 15 metre ilerde cansız yatıyordu.

 

İçim öyle bir sızladı ki göz yaşlarıma engel olamadım. İnanın bana verdiği acıyı kelimeler anlatmam imkânsız.    Her gün sizin arkanızdan koşan vereceğiniz bir küçük yemek için size şirinlikler yapan bu kardeş köpeklerden bir tanesi ilk izlenime göre sorumsuz bir sürücü yüzünden maalesef telef oldu.

 

Niğde-Bor arasında bulunan 3 şeritli yolda hız sınırı 70 olduğunu birçok trafik tabelası sürücülere gösteriyor.

 

Şimdi soruyorum, bu yolda üstelik kavşağa yakın noktada bu dünya tatlısı köpeğe bir sürücü nasıl çarpar.

 

Durun ben söyleyeyim. Akıl ve mantık yürüttüğünüzde bir sürücü trafik ışıklarının da olmadığı bir serbest kavşağa geldiğinde kendi ve diğer insanların can güvenliğini de düşünerek mutlaka yavaşlar ve kavşaktan kontrollü geçer.  

 

Diyelim bunu yapmadınız, o yolda hız sınırı 70 dir. Bu hız sınırı durup dururken o yola konmamıştır. Bu yolda ve özellikle kavşak noktalarında iki taraflı yaya geçitleri de bulunur.  Bu nedenle insan hayatını riske atmamak için Bor Yolunda  70 hız sınırı bulunmaktadır. Burada 70 den den fazla hız yaparsanız katil olma olasılığınız yükselir.

 

Bu mükemmel 3 kardeş köpeğin kardeşlerinden biri şu an yerde cansız yatıyor. Bu köpeğin bir katili var.  Bu yerde yatan bir insan da olabilirdi. Yani siz köpeğe çarptınız ise o anda oradan geçen bir insan olsaydı siz ona da çarpabilirdiniz ve yine katil olacaktınız.

 

Şimdi o sürücüye sesleniyorum. Hangi vicdanla O’na çarpıp arkanıza bile bakmadan çekip gittiniz?.  En azından çarptıktan sonra bir 112 yi arayıp köpeğin yerden kaldırılmasını sağlayabilirdiniz. Siz O çarptığınız köpeğin sessiz kalacağını mı sandınız. Sizi kimsenin görmediğini mi sandınız. Sizi sürekli gören biri var O’nu da mı aklınızdan çıkardınız. Onlar şimdi sessizler ama ahirette konuşacaklar, sizden davacı olacaklar ve seni Allah’a şikâyet edecekler.

 

 Allah Kur’an-I Keriminde “ İnsan çok zalim ve çok cahildir buyuruyor. “ (Ahzap Suresi 72). Allah ne söylemiş ise doğru söylemiştir ve buna da inancımız tamdır.

 

Sabah içimi adeta kavuran bu manzara ile güne başladım.  Her sabah 3 kardeş köpek neşe içerisinde aracın arkasından koşarak gelir karınlarını doyururlar sonra da giderlerdi.

 

Bu sabah gelmediler.  Neden mi ? Kardeşleri öldü ve belki de o’nun yasını tutuyorlar.

 

Şimdi yetkililere sesleniyorum. Birko – Koyunlu Kavşağında Mabese kameraları var. Bu köpeğe kim çarpmış ve nasıl çarpmış öğrenmek istiyorum. Çarpma sabah 06:00 - 07:00 sıralarında olduğu tahmin ediliyor. 

 

Bunu tüm hayvan severler adına istiyorum.  

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Köpeğe, kim, Çarptıysa, Bulun, Lütfennnn, , !,
Yorumlar
Haber Yazılımı