Tempo FM
Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 09:45 Bu haber 2123 kez okundu
 
Bu Projeler Niğde'ye Çok Yakışacak
… Niğde Belediyesinin eskiyen binasına yeni modern bir tadilat yapılıyor. Yeniden yapmak yerine yenilenen binaya tadilat projesi uygulanması nedeniyle, 25 milyon lira belediyesnin kasasında kalmış olacak.
GÜNDEM Haberi
Bu Projeler Niğde'ye Çok Yakışacak

Hayrettin YENEL

NİĞDE – Niğde’nin başarılı Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesinin eskiyen ve günün şartlarına cevap vermeyen binasının tadilatını gerçekleştiriyor.

Niğde Belediyesinin yaklaşık 50 yıllık binasına tadilat gerçekleştiriliyor. Eski görünümünden tamamen farklı olarak modern çizgiler ve tasarımları ile oluşturulan proje uygulanmaya başlandı. Niğde Belediyesinin hemen önünde bulunan Ömer Halisdemir Kent Meydanı da bu kapsamda yenilenecek. Meydan da eskiden olduğu gibi yetişkin ağaçlar ve yeşil alanlar yanında vatandaşların hoşça vakit geçireceği alanlarda oluşturulacak.

55 Milyon Yerine 30 Milyon Harcanacak

Niğde Belediyesinin binasının eskimesi nedeniyle yıkılıp yeniden yapılması planlanırken Belediye Başkanı Emrah Özdemir binanın yeni modern bir bina olarak tadilatının yapılmasını istedi. Yenisi yapılması durumunda 30 milyonun üzerinde bir maliyet çıkacağı belirtilen Belediye binasına, Başkan Özdemir’in talimatı ile yaklaşık 6 Milyon TL harcanarak tadilat gerçekleştirilecek ve böylece yaklaşık 25 milyon liranın belediyenin kasasında kalması sağlanmış olacak.

Niğde Belediye Bakanı Emrah Özdemir, tadilatı başlatılan belediye binasında incelemelerde bulundu. Niğde’ye yakışan bir hizmet binasının yapılması için çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Özdemir; “Şehrimize yakışır bir belediye binası hazırlıyoruz ve önünde de güzel bir peyzaj çalışmamız olacak. Tadilat çalışmalarımız devam ediyor. İçerisinde süs havuzlarının da olacağı bir ortam yapacağız. Tadilat ve peyzaj çalışmalarını yaz dönemine bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Şehir Merkezine 220 Dönüm Yeşil Alan Kazandırılacak

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, seçim öncesi yapmayı planladıkları her konuyu gerçekleştirmek için mesai kavramı gözetmeksizin ekibi ile gece gündüz çalıştıklarını belirterek, şehir merkezinde bulunan valilik, defterdarlık, askeri misafirhane, eski adliye binasının bulunduğu alan yıkılarak şehrin merkezindeki 220 dönümlük bir yeşil alan yapılacağı müjdesini verdi. Bu çalışmaların yeni yapılan valilik binasının bitmesi ile başlatılacağını aktaran Özdemir, “ Valilik binasının bitmesiyle söylemiş olduğum bu projelere başlamış olacağız” dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Bu, Projeler, Niğde'ye, Çok, Yakışacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı