Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 15:43 Bu haber 1803 kez okundu
 
Cumhuriyet Başsavcılığı Projesi İle Hibe Aldı İşini Kurdu
... Niğde'de Adalet Bakanlığı ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasındaki eski hükümlüler için kendi işini kurma projesi kapsamında hibe alan 1 kişi işyerini açtı ve yanında iki kişi çalıştırmaya başladı.
YAŞAM Haberi
Cumhuriyet Başsavcılığı Projesi İle Hibe Aldı İşini Kurdu

Fatih Emlak 665x90

 Hayrettin YENEL

NİĞDE - Adalet Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu iş birliğinde 2014 yılından bu yana devam eden eski hükümlülere yönelik kendi işini kurma projesi kapsamında bir kişi hibe desteği ile iş kurdu. 

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan proje kapsamında dokuz eski hükümlü kendi işini kurmak için girişimcilik kursu aldı. Yapılan projelerle İŞKUR'un hibe desteğine yapılan başvuru kabul edilerek hibe desteğinden faydalanmaya hak kazandı. Bu kapsamda aldığı hibe ile işyeri açan eski hükümlülerden Mesut Ulu'yu Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri ziyaret etti. 

Hibe projesi ile ilgili olarak açıklama yapan Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Mesut Ulu'nun bu proje kapsamında açtığı işyerini ziyaret ederek ona hayırlı olsun temennisinden bulundu. Niğde Cumhuriyet Başsavcısı, Yeni Çeri yaptığı açıklamasında 

“ Hibe desteğine başvuru yapan eski hükümlü Mesut ULU’nun kendi işini kurma projesi kabul edildi. Mesut Ulu hibe olarak yaklaşık 38.000TL destek sağlanarak Niğde İli Merkez Ata Sanayi Bölgesinde oto mekanik bakım onarımı, servis ve yedek parça üzerine işyerini kurmuş olup, bu iş yerinde istihdam sağlayarak bir tanesi kendisi gibi eski hükümlü olmak üzere 2 kişiyi de yanında çalıştırmaktadır. “dedi. 

Hibe desteğini alan Mesut Ulu da yaptığı açıklamasında; devletin bu konuda çok iyi yönlendirme yaptığını belirterek;

“ Gerçekten hayal ettiğim yerlere gördüm. Adalet Bakanlığına, İşkur Müdürlüğüne Cmhuriyet Başsavcılığına çok teşekkür ediyorum. İş Kur Müdürlüğü bu konuda yönlendirme yapıyor ve her şey çok kolay oluyor. . “ dedi 

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, Başsavcılığı, Projesi, İle, Hibe, Aldı, İşini, Kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı