Haber Detayı
20 Ağustos 2020 - Perşembe 22:50 Bu haber 950 kez okundu
 
Gültekin'den Niğde-Ankara Otoyolu Açıklaması
Ak Parti Niğde Milletekili Ecz. Selim Gültekin Niğde-Ankara Otoyolu ile ilgili Açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Gültekin'den Niğde-Ankara Otoyolu Açıklaması

Fatih Emlak 665x90

NİĞDE - AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Ankara otoyolu hakkında açıklamada bulundu.

Otoyol hakkında bilgi veren milletvekili Gültekin, 330 km uzunluğunda olan ve Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşım sağlayacak olan otoyolumuzda sona geldik. Otoyolumuzda 3,5 km uzunluğunda 5 adet viyadük ,2,3 km uzunluğunda 49 adet köprü, 4,5 km uzunluğunda 75 adet üstgeçit bulunmaktadır.

Niğde - Ankara arasındaki güzergâh tamamlandığında ulaşım mesafesi kısalacak ve sürücülerimiz otoyol konforunda kesintisiz yol alacaklardır. Ayrıca bu otoyol, Niğde’mizin ticaretinin ve turizminin artmasına da katkı sağlayacaktır. Açılışa hazır hale gelen otoyolumuzda son incelemeler yapılmakta olup yakın zamanda hizmet vermeye başlayacaktır.

Sürüş güvenliğini maksimum düzeyde tutmak için yerli ve milli olarak tasarlanan "olay algılama" sistemide bulunacak olan otoyolumuz sensörler aracılığı ile kontrol merkezinden anlık olarak takip edilebilecek, toplanan veriler hakkında da otoyoldaki sürücülerimiz mevcut durum hakkında bilgilendirilebilecek. Niğde - Ankara Otoyolu'nun hizmete girmesi ile Marmara, Karadeniz İç Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan, uluslararası öneme sahip bir ulaşım ağı da hizmete girmiş olacak. Niğde - Ankara otoyolumuzun tamamlanmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere emeği geçen herkese tüm hemşerilerim ve aziz milletimiz adına teşekkür ediyorum.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Gültekin'den, Niğde-Ankara, Otoyolu, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı