Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 10:30 Bu haber 643 kez okundu
 
Gültekin'den Teknofest Değerlendirmesi
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin Teknofest hakkında açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Gültekin'den Teknofest Değerlendirmesi

Fatih Emlak 665x90

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin Teknofest hakkında açıklamalarda bulundu.

Teknofest’in, teknolojide ülkemize yön verecek gençlerimizi buluşturduğunu belirten Milletvekili Gültekin;‘’ Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST, ülkemiz için kritik öneme sahip alanlarda gerçekleştirdiği Teknoloji yarışmaları ile “Teknoloji üreten bir Türkiye” için milli teknoloji hamlesini başarıyla ilerleten ve teşvik eden bir organizasyon olmaya devam ediyor. Ülkemizin bilim ve mühendislik alanlarında en üst noktalarda yer almasını hedefleyen TEKNOFEST kapsamında 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarında 20 binin üzerindeki takımlarda 100 bin gencimiz kıyasıya mücadele etti. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz için önemli bir fırsat ve yine gençlerimizin ürettiği fikir ve projeleri hayata geçirebilecekleri çok önemli bir platform olan Teknofest, binlerce fikrin yan yana gelmesine de vesile oluyor’’ dedi.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlayan Milli teknoloji hamlesinin artık gençlerimizin bizde varız dediği bambaşka bir boyuta taşındığını belirten Gültekin:’’ Ülkemizin, hedeflerine ulaşmak için tasarlayan, üreten, geliştiren, somut neticelere ulaşan başarılı gençlere, başarılı insanlara ihtiyacı olduğu aşikârdır. Atılan bu adımlarla bu alanlardaki açıklarımızı kapatacağımıza inanıyoruz. Üretmeye açık gençlerimizle geleceğimizi tasarlayacağız. Son yıllarda giderek gelişen Milli Teknoloji Hamlesini; yerli ve milli sanayileşme, savunma, havacılık ve uzay teknolojilerini uluslararası alım-satım, reklam, üretim ve AR-GE çalışmalarıyla daha da büyüyor. Mühendislerimiz tarafından tasarlanan ve geliştirilen onlarca yerli üretim teknoloji ürünleri birçok ülke tarafından ilgiyle takip edilmekte. Gaziantep’de devam eden Türkiye’nin havacılık ve uzay teknolojileri festivali olan TEKNOFEST yoğun bir katılımla gerçekleşmeye devam ediyor.   Aslında bu başarılar, Türkiye’nin son 18 yıldaki hikâyesinin de bir özetidir. Türkiye’nin altyapı, insan gücü, üretim ve ihracat seviyesinin geldiği yer bu fırsatın en güzel şekilde değerlendirildiğinin işaretidir’’ dedi.

 

 Teknolojinin hızına yetişmek artık bir tercih değil, mecburiyet hâlini almıştır diyen Milletvekili Gültekin:’’ Ülkemizi 2023 hedefleriyle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlerimiz de inşallah 2053 ve 2071 vizyonlarıyla bu tohumları taçlandıracaktır. Gençlerimizin hayalleri, tasarımları ve projeleri ile geleceğin teknolojilerinin Türk malı damgasıyla tasarlanıp üretileceğine gönülden inanıyoruz. Hayallerin gerçeğe dönüşebileceğine inanan ve bizi de buna inandıran gençlerimiz, bilim ve teknoloji alanında markalaşacak işler yapacaklarını ve geleceğin Türkiye’sine sahip çıkacaklarını gösteriyorlar. 

 

Bu yıl Gaziantep'te yapılan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2020 İHA Yarışmalarında İstanbul Hava Harp Üniversitesinde araştırma görevlisi olan Niğde'li hemşerimiz Alperen Alabaş birinci oldu.  Alabaş birincilik ödülünü  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı. Bu gururu bize yaşatan hemşerimizi ve değerli ailesini kutluyorum..

 

 

Genç kardeşlerim emin olun sizi sizden fazla düşünen, hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için sizden daha fazla gayret gösteren bir Cumhurbaşkanımız var. Buradan gençlerimize bu imkânın sunulmasında büyük emeği olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza ve T3 vakfımıza gönülden teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Gültekin'den, Teknofest, Değerlendirmesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı