Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 22:29 Bu haber 384 kez okundu
 
Hadi Takmayın, Artık Oralardada Denetim Başladı
NİĞDE Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Niğde’de mahalle ve aralarında maske kullanımına dikkat etmeyenlere yönelik sıkı denetimlerin başladığını söyledi.
SAĞLIK Haberi
Hadi Takmayın, Artık Oralardada Denetim Başladı

Fatih Emlak 665x90

NİĞDE Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş,  Niğde’de mahalle ve aralarında maske kullanımına dikkat etmeyenlere yönelik sıkı denetimlerin başladığını söyledi.

Vatandaşların korona virüs ile mücadelede  maske mesafe temizlik ve karantina kurallarına mutlak riayet ederek destek vermelerinin önemli olduğuna dikkat çeken Karataş: “İlimizde belirlenen 6 mahallede maske kullanımına dikkat etme yen vatandaşlarımıza yönelik denetim uygulaması başlatıldı.  Amacımız pandemi ile mücadeleyi sekteye uğratan ve virüsün yayılımını arttıran bu konuyla ilgili tedbir almaktır. Bu uygulama ilimiz geneline yayılarak devam edecektir. Bu anlamda vatandaşlarımızdan, Maske kullanımına (özellikle maskenin çene altına indirilmemesi) dikkat etmeleri,  Karantinada bulunması gereken vatandaşlarımızın karantina kurallarına uyması ve belirlenen süre zarfında evlerini terk etmemeleri aksine hareket edenler hakkında gerekli cezai işlemlerin uygulanacağının  bilinmesini istiyoruz.  Vatandaşlarımızın öncelikle kendi sağlıkları akabinde ise toplum sağlığı açısından kurallara uymaları çok önemlidir. Bu mücadelenin başarıya ulaşması için desteğinize ihtiyacımız var.Lütfen maske-mesafe- temizlik ve karantina kurallarına riayet edelim” dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Hadi, Takmayın,, Artık, Oralardada, Denetim, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı