Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 16:58 Bu haber 6716 kez okundu
 
Hemşehrimiz Prof.Dr.Rüçhan İri Dekanlığa Atandı
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Prof.Dr Rüçhan Iri atandı.
GÜNDEM Haberi
Hemşehrimiz Prof.Dr.Rüçhan İri Dekanlığa Atandı

Fatih Emlak 665x90

Hemşehrimiz ve çevresinde sayılıp,sevilen bilim adamı Prof.Dr.Rüçhan İri Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığına atandı.

Spor alanında önemli çalışma ve eserleri bulunan hocamızı tebrik eder yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Prof. Dr. Rüçhan İRİ Kimdir?
 
13.09.1972 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Zafer ilkokulunda, orta öğrenimini 100. Yıl ortaokulunda ve lise öğrenimini ise Bor Şehit Nuri Pamir Lisesi’nde tamamladı.
 
1992 yılında Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ nu kazanan İRİ, bu bölümden 1996 yılında başarıyla mezun oldu.  Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İstanbul Bayrampaşa Anadolu Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeni olarak göreve başladı.  1999 yılında Niğde Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2000 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor alanında bilim uzmanlığını, 2004 yılında ise Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim dalında doktora ünvanını aldı. 2005 yılında Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na Yrd. Doç. Dr. olarak atandı. 26 Haziran 2013’te Doçentlik ünvanını aldı. Uluslararası indeksli ve ulusal dergilerde ve kongrelerde basılı birçok eserleri bulunmaktadır.
 
Doç Dr. Rüçhan İRİ aynı zamanda Bor Belediye Spor Futbol Takımınıda çalıştırdı. Gençlerde ve amatör kümede şampiyonlukları bulunan İRİ, 1990-1997 yılları arasında futbol hakemliği yaptı. 2008 yılında Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Niğde Şubesi başkanlığı da yaptı.

2018 yılında Prof.Dr. ünvanını aldı.

1998 yılında evlenen Neriman ile Ramazan isimli iki çocuk babası olan İri Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.Rüçhan İri, Bor Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Ramazan İri’nin oğlu’dur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hemşehrimiz, Prof.Dr.Rüçhan, İri, Dekanlığa, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı