Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 21:48 Bu haber 2820 kez okundu
 
İç Anadolu Kar Yağışı Etkisinde Kaldı
İç Anadolu’da beklenen kar yağışı dün gece başladı. Kayseri, Niğde, Nevşehir dolaylarında yoğun olarak başlayan kar yağışı zaman zaman tipi şeklinde görüldü.
GÜNDEM Haberi
İç Anadolu Kar Yağışı Etkisinde Kaldı

Fatih Emlak 665x90
Haber : Lerzan Karabayır

NİĞDE- İç Anadolu’da beklenen kar yağışı dün gece başladı. Kayseri, Niğde, Nevşehir dolaylarında yoğun olarak başlayan kar yağışı zaman zaman tipi şeklinde görüldü.

Kayseri Niğde karayolunda tipinin yoğun olarak görüldüğü İncesu-Araplı arasında ekiplerin tüm gün çalıştığı ve trafiğin kontrol altında tutulduğu gözlemlendi. Yetkililer kar lastiği konusunda sürücüleri uyarırken, gerekli kontrolleri yaptılar ve yola çıkacaklara zincir, çekme halatlarını da yanlarına almaları gerektiğini söylediler. Trafik ekipleri yollarda her ne kadar tuzlama ve açma çalışmaları devam etse de sürücülere hızlı gitmekten kaçınmaları gerektiğini, ani fren yapılmasının tehlikeli olacağını söylediler. Aşırı hız ve tipi yüzünden iki araç yoldan çıkarken can ve mal kaybının bu defa olmadığı için sürücülerin şanslı olduğunu belirten trafik ekipleri tüm sürücülerin dikkatli ve temkinli olmasını söyledi.

Şehir içlerinde çok yoğun kar olmadığı için yola hazırlıksız çıkan sürücülerin kötü sürprizlerle karşılaşmaması için gerek Kayseri gerekse Niğde'de bir çok noktada lastik kontrolleri yapılıyor.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Lerzan KARABAYIR
Etiketler: İç, Anadolu, Kar, Yağışı, Etkisinde, Kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı