Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 22:17 Bu haber 1632 kez okundu
 
İl Genel Meclisi 2021 'in İlk Toplantısını Gerçekleştirdi.
Niğde İl Genel Meclisi yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Niğde Valisi Yılmaz Şimşek'te katılarak 2020 yılında Özel idare tarafından il genelinde gerçekleştirilen yatırımlar ve 2021 yılında devam edecek ve yeni yarırımlar ele alındı.
GÜNDEM Haberi
İl Genel Meclisi 2021 'in İlk Toplantısını Gerçekleştirdi.

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde İl Genel Meclisi yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Niğde Valisi Yılmaz Şimşek'te katılarak 2020 yılında Özel idare tarafından il genelinde gerçekleştirilen yatırımlar ve 2021 yılında devam edecek ve yeni yarırımlar ele alındı.

Niğde Özel İdare Meclis Salonun da gerçekleşen yatırımcı dairelerin bölge temsilcileri, il müdürleri ve meclis üyeleri katıldı. Toplantıya katılan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek toplantıda yaptığı konuşmasında; Niğde İl Özel İdaresinin KÖYDES ile ilgili olarak bakanlığa bildirilen projeleri zamanında bitirmesinden dolayı Türkiye sıralamasında birinci olma başarısı gösterdiğini belirterek;

“ Tarımsal alanda yeraltı sulama, yerüstü sulama ve sulama göletleri olarak toplam 14 adet proje gerçekleşmiştir. KOP kaynaklı projelerle birlikte toplamda 11 milyon 570 bin lira harcandı. İçme suyu alanında ise 16 proje için 12 milyon TL harcama gerçekleştirildi. Yapılan projeler arasında 63 adet halı saha, 42 adet basketbol ve voleybol sahası, 42 köyümüze ise içme suyu motopompalarına güneş enerji panelleri kurularak, 150.000 metrekare de kilitli parke taşı döşenmesi gerçekleştirildi. “ dedi. 

 

Vali Yılmaz Şimşek, konuşmasında; yapılan hizmet ve yatırımlar sonucunda 2020 yılında 103 milyonluk bütçenin KÖYDES ve KOP ödeneklerinin yüzde 70’inin yatırım giderlerine, yüzde 10’unun personel giderlerine, yüzde 20’sinin ise cari giderlere harcandığını belirterek, 

 

“ Görüldüğü üzere İl Özel İdaremiz, 2020 yılında kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam ve refah düzeyini artırmak için elindeki imkânların fazlasını oluşturarak önemli hizmetler hayata geçirmek için yoğun gayret sarf etmiştir. İl Özel İdaremiz, 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da siz kıymetli Meclis Üyelerimizin birlik ve beraberlik içerinde aldığı kararlar sayesinde halkımıza hizmet götürmeye devam edecektir. “ dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: İl, Genel, Meclisi, 2021, 'in, İlk, Toplantısını, Gerçekleştirdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı