Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 04:07 Bu haber 8655 kez okundu
 
İnek Çiftliğinde Büyük Yangın
Altunhisar İlçesi yakınlarında bulunan büyükbaş hayvan çiftliğinde çıkan yangın yaklaşık 4 saatlik bir çalışmanın ardından söndürüldü.
ASAYİŞ Haberi
İnek Çiftliğinde Büyük Yangın

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin Yenel 

NİĞDE -Niğde’nin Altunhisar İlçesi Bayat Köyü yakınlarında bulunan bir hayvan çiftliğinde meydana gelen yangın korkuttu. 

Altunhisar ilçesinde bulunan en büyük hayvan çiftliklerinden birinde gece yarısı çıkan yangın korkuttu. Yaklaşık 7 binden fazla büyük baş hayvanın bulunduğu çiftliğin yem balyalarının olduğu stok bölgesinde yangın çıktı. Yangının ardından bölgeye, Niğde, Bor ilçesi, Altunhisar İlçesi, bölgedeki kasabalardan çok sayıda itfaiye ile birlikte AFAD, sağlık ekipleri ve jandarma da sevk edildi. Yagın 4 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının başlamasının ardından yanan yem balyalarının olduğu bölgeye yakın olan inekler başka alanlara aktarıldı ve yangın zarar görmeden aktarıldı. AFAD ve su tankerleri ile yangına müdahale ediliyor. Yangının çıktığı depoda yaklaşık 4 milyonluk yem bulunduğu ve kullanılamaz hale geldiği belirtildi. 

Yangına ilk müdahaleyi yapan Altunhisar İlçe Belediye Başkanı yangın ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, 

“- İtfaiye ekiplerimiz yangın mahalline geldiklerinde yanan yem balyalarının yanına yaklaşmakta zorlandılar. Fakat zamanında müdahale edilerek alevler slolara sıçramadan soğutma çalışması ile kurtarıldı. Yaklaşık 4 bin dekar alanda yetiştirilen bir yıllığın bir emeği bu yonca balyaları. Burada yaklaşık 7 bin hayvan bulunuyor. Yangın yaş yoncanın kendi kendine içten içe yanması ile başladı. “ dedi. 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: İnek, Çiftliğinde, Büyük, Yangın,
Yorumlar
Haber Yazılımı