Haber Detayı
14 Haziran 2020 - Pazar 22:40 Bu haber 5807 kez okundu
 
Jandarmanın Kuruluş Yıldönümüne Sosyal Mesafeli Kutlama
Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 181.yıldönümünü kutlandı..
GÜNDEM Haberi
Jandarmanın Kuruluş Yıldönümüne Sosyal Mesafeli Kutlama

Fatih Emlak 665x90

NİĞDE - Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 181.yıldönümünü kutlandı..

Hükümet meydanındaki kutlamaya Niğde İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Düzenlenen programda saygı duruşunda bulunulmasınına ardından İstiklal Marşı okundu ve tören sona erdi. 

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 181.yıldönümünü nedeniyke bir mesaj yayınlayan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek şunları söyledi.

“Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 181.yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Jandarma Teşkilatı, kurulduğu günden bugüne  milletimizin birlik ve bütünlüğü, devletimizin bekası ve kamu düzenini korumak için kanunların kendilerine verdiği yetkiler çerçevesinde fedakârca görev yaparak ülkemizin güven kaynağı olmuştur. Teşkilat yapısındaki değişikliklerle birlikte modern, iyi eğitimli, disiplinli ve donanımlı personeliyle, teknolojik gelişmeler ışığında suçu önleme ve suçluları yakalayarak adli mercilere teslim etmekteki azimli çalışmaları asayiş olaylarında ve özellikle kırsal bölgelerimizde etkili olmuş, büyük başarılara imza atmışlardır. Bundan sonra da toplumun huzur ve güvenini sağlamakta, kurumlarla işbirliği içerisinde, vatandaşlarımızla omuz omuza kendilerine tevdi edilen görevleri insan hakları çerçevesinde, üstün vazife ve hizmet anlayışıyla yerine getirmeye devam edeceklerine inancım tamdır.Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Komutanlığı’nın kuruluşunun yıldönümünde, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, görevi başındaki teşkilat mensuplarımıza  aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Jandarmanın, Kuruluş, Yıldönümüne, Sosyal, Mesafeli, Kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı