Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 13:17 Bu haber 7589 kez okundu
 
Karantina Süreleri Bitti Bayramı Evde Geçirecekler
… Danimarka ve Azerbaycan’dan getirilerek Niğde’de karantinaya alınan Türk vatandaşlarının gözlem süreleri bitenler evlerine dönmeye başladı.
YAŞAM Haberi
Karantina Süreleri Bitti Bayramı Evde Geçirecekler

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Danimarka ve Azerbaycan’dan getirilerek Niğde’de karantinaya alınan Türk vatandaşlarının gözlem süreleri bitenler evlerine dönmeye başladı.

Azerbaycan ve Danimarka'dan getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Niğde'de yurtta karantinaya alınan Türk vatandaşları, gözlem sürelerinin dolmasının ardından evlerine gönderiliyor. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Sultan 1. ve 2. Kılıçarslan Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen 415 Türk vatandaşının gözlem süresi doldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşımız ramazan ayını ve bayramını evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan tahliye kapsamında Sağlık kontrollerinde sorun olmadığı belirlenen vatandaşlar, otobüslerle evlerine gönderiliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 26 Nisan'da Cibuti ve Somali'den getirilen 84 Türk vatandaşının yurtlardaki karantina süreleri devam ediyor.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Karantina, Süreleri, Bitti, Bayramı, Evde, Geçirecekler,
Yorumlar
Haber Yazılımı