Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 14:08 Bu haber 4747 kez okundu
 
Kovboy Muhtarın Atını Vurdular
… Niğde’de Kovboy kıyafeti ve atı ile mahallesini denetleyen Muhtar Tuğba Somkaya’nın bindiği at çiftlik yakınlarında vurulmuş olarak bulundu.
ASAYİŞ Haberi
Kovboy Muhtarın Atını Vurdular

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde’de Kovboy kıyafeti ve atı ile mahallesini denetleyen Muhtar Tuğba Somkaya’nın bindiği at çiftlik yakınlarında vurulmuş olarak bulundu.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi atı ile Mahallesinde dolaşan ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Merkez İnönü Mahallesi Muhtar Tuğba Somkaya’nın bindiği at, atın kaldığı çiftliği yakınlarında vurulmuş olarak bulundu.

Konuyu öğrenen Kovboy Muhtar Tuğba Somkaya; bindiği ata yapılan bu vicdansızlığın arkasını bırakmayacağını belirterek şunları söyledi.

Muhtar Somkaya, ‘‘Polis ekiplerini aradık geldiler inceleme yaptılar. Sokağa çıkma yasağı olduğu için at yerinde değil. Sahibi beni aradı. Atı vurdular, karnında yavrusuyla birlikte maalesef öldü. Atın sahiplerine bu bölgede biri ‘atı burada görürsem vururum’ diyerek tehdit etmiş. O kişiden şüpheleniyoruz. Şikayetçi olacağız’’ dedi.

Atın sahibi Onur Küçük, ‘‘Sokağa çıkma yasağı nedeniyle at ile ilgilenemedim. At evimizin çok uzak yerlerine gitmezdi. Atım bu arazide yayılırdı. At sürekli gezerdi. Atı bir yere kapattığın zaman sıkıntıdan ölür. Bu atın gezmesi yayılması şart. Kim öldürdüyse bulunmasını ve hukuk önünde cezasını çekmesini istiyorum’’ diye konuştu.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Kovboy, Muhtarın, Atını, Vurdular,
Yorumlar
Haber Yazılımı