Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 21:12 Bu haber 2200 kez okundu
 
Luiz Alberto Campana Boluvarte'ye Niğde Elması
Luiz Alberto Campana Boluvarte'ye Niğde Elması
EKONOMİ Haberi
Luiz Alberto Campana Boluvarte'ye Niğde Elması

Fatih Emlak 665x90

..
Niğde Protokolü Peru'nun Ankara Büyük elçisi Luiz Alberto Campana Boluvarte ile biraraya geldi. Ziyarette Büyük Elçi Luiz Alberto Campana Boluvarte'ye Niğde Elması ikram edildi.
Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Peru Dostluk Grubu Başkanı Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin: "TBMM’de Dostluk Grubu Başkanı olduğum PERU’nun Ankara Büyükelçisi Luiz Alberto Campana Boluvarte ile Niğde heyeti olarak
verimli bir görüşme gerçekleştirdik.
Niğde'mizin önemli tarım ürünü olan patatesin ana vatanının Peru olması hasebi ile patates üzerine yapabileceğimiz çalışmalar hakkında hoş bir sohbet gerçekleştirdik. 
Niğde Patates Araştırma Enstitümüz ile Peru'da bulunan Uluslararası Patates Araştırma Merkezi (CIP) arasında kurulacak işbirliği ile yapılabilecek ortak çalışmalar için fikir birliği sağladık ve Patates Araştırma Enstitümüzün yeni binasının açılış törenine Sayın Büyükelçimizi davet ederek ilk adımı atmış olduk. Ayrıca Peru’da patates üretimi yüksek olan bir şehir ile Niğde’mizi kardeş şehir yapmak için görüşmeleri hızlandırma kararı da aldık..Sıcak ve samimi ağırlamalarından dolayı Sayın Büyükelçimize teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Luiz, Alberto, Campana, Boluvarte'ye, Niğde, Elması,
Yorumlar
Haber Yazılımı