Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 12:46 Bu haber 2257 kez okundu
 
Milletvekili Ergun Engelliler Haftası Nedeniyle Mesaj Yayıladı
Milletvekili Ergun’dan Engelliler Haftası Mesajı
GÜNDEM Haberi
Milletvekili Ergun Engelliler Haftası Nedeniyle Mesaj Yayıladı

Fatih Emlak 665x90

 

NİĞDE - AK Parti Niğde Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi Yavuz Ergun Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Engellilerin hayata daha sıkı tutunması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini kaydeden Milletvekili Ergun, her zaman engellilerin yanlarında olacaklarını söyledi.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Milletvekili Ergun, şunları ifade etti: "Engelli kardeşlerimizin hayata daha kuvvetli tutunması, her alanda kendilerini geliştirip yaşama sevinçlerini kaybetmemeleri için hepimizin üzerine düşen büyük sorumluluklar var. Engelli kardeşlerimize sahip çıkmak bir insanlık görevidir. Toplumun aktif bireyleri olarak gördüğümüz engelli kardeşlerimizin daima yanındayız. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve hiçbir zaman yaşama sevincine mani olmamalıdır. Engelli olmanın bir kusur olmadığı ve hepimizin engelli olma potansiyeli taşıdığımızı düşünerek, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı olmak, ihtiyaç ve taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturarak, gereken ilgi desteği sağlamak, kendilerine değer verildiğini ve her zaman yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz.
Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, insanlık görevi olduğu gibi vazgeçilmez toplumsal sorumluluğumuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımıza, huzur, mutluluk ve esenlikler diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Milletvekili, Ergun, Engelliler, Haftası, Nedeniyle, Mesaj, Yayıladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı