Tempo FM
Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 21:30 Bu haber 1474 kez okundu
 
Minikler İçin Doğa Okulu Açıldı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilkokul öğrencilerine doğa bilinci oluşturmak amacıyla "Doğa Okulu " açtı.
EĞİTİM Haberi
Minikler İçin Doğa Okulu Açıldı

NİĞDE- İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ilkokul öğrencilerine doğa bilinci oluşturmak amacıyla " Doğa Okulu "  açtı.

Hançerli köyü yakınlarındaki ormanlık alanda yapılan okulun açılışına  Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna , öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapıldığını belirterek, . öğrencilerin  bu okulda, çevreye daha duyarlı nesiller olarak yetişeceğini söyledi.

Vali Şimşek: “"Bu yıl 128 derslik daha ilave ederek, toplamda 4 bin 473 dersliğe ulaştık ve ikili eğitimi Niğde'de sonlandırdık. Bunların yanında öğrencilerimizin spor ve doğayla buluşması da çok önemlidir. Bu okul sayede çocuklarımızın duygusal, bilişsel ve fiziksel yönleri de gelişiyor. Öğrencilerimiz, bu okulda, çevreye daha duyarlı nesiller olarak yetişecek. Doğa okulunun açılması çok önem taşıyor. İnşallah öğrencilerimiz buradan mümkün olduğunca istifade edecekler. Bu tür okulların sayısı daha da artacaktır."dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise: “ burada öğrencilerimize doğa alışkanlığını kazandırmak yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla  Doğa okulu açtık” dedi.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Minikler, İçin, Doğa, Okulu, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı