Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:10 Bu haber 3510 kez okundu
 
NESOB Başkanından Çağrı
Nesob Başkanı Alim YEŞİL’den “ En az Bir Ay İş yeri Kirası alma kiracı mağdur olmasın ,sen de mutlu ol” çağrısı
EKONOMİ Haberi
NESOB Başkanından Çağrı

Fatih Emlak 665x90

NİĞDE - Nesob Başkanı Alim YEŞİL    korona virüs salgını sürecinde  işyeri sahiplerine çağrıda bulunarak  işletmelerini kapatmak zorunda kalmış ve  İş yapamayan esnaf ve sanatkarlarımızdan  En az 1 ay kira almayalım. Dedi.

Nesob Başkanı YEŞİL tüm dünyanın ve Ülkemizin üzerine karabulut gibi çöken Coronavirüs  belasını en hafif zarar ile atlatabilmemiz için hepimizin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirterek, Ekonomik açıdan en zor günlerini yaşayan Esnaf ve Sanatkarlarımıza destek olmak amacıyla İşyeri Sahiplerinin bir aylığına işyeri kiralarını almamalarının  hem Kiracılarını hem de kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

Başkan YEŞİL “Ben bu anlamlı çağrıya durumu iyi olan ev sahiplerinin de dahil olmalarını öneriyorum. Ev sahipleri de, evlerinde kiracı olarak oturan ve bu süreçte çalışmayan ve ödeme durumu olamayanlardan  en az 1 ay kira almayabilirler.

Ayrıca bu kampanyaya belediyeler , İl özel idaresi, milli Parklar,Vakıflar  gibi kamu kurum ve kuruluşlarda destek sunmalıdır. Bu kurumların kiraya verdiği dükkanlar, park gibi yerlerde bulunan işletmeler zaten ya kapalı, yada iş yapamayacak durumdalar.

Bu düşüncemizi   destekleyen bir çok güzel örnek şuan mevcut , durumu iyi olan İşyeri  sahiplerini , işyerini kapatmak zorunda kalmış  ve İş yapamaz  duruma gelmiş  Esnaf ve Sanatkarlarımızdan   hiç değilse en az bir aylığına kira almaması, böylesine zor günler geçirdiğimiz günlerde milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi ve Ülke olarak bu zor günleri atlata bilmemiz için,  Gelin Bir olalım, gelin birlik Olalım  zor durumdaki Esnaf ve Sanatkarımızın yanında olalım.

Teşekkür ediyorum. Dedi.
 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: NESOB, Başkanından, Çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı