Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:16 Bu haber 7786 kez okundu
 
Niğde Anadolu FK'de Lig Çalışmaları Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor
Koronavirüs tedbirleri nedeniyle lige verilen arada Niğde Anadolu FK teknik heyet ve futbolcular el ele vererek çalışamalarını aksatmadan sürdürdüler.
SPOR Haberi
Niğde Anadolu FK'de Lig Çalışmaları Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor

Fatih Emlak 665x90

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle lige verilen arada Niğde Anadolu FK teknik heyet ve futbolcular el ele vererek çalışamalarını aksatmadan sürdürdüler.

Konu ile ilgili olarak ilk açıklama Niğde Anadolu FK kulüp Genel Kaptanı Sedat Gündoğdu'dan gelmiş, 19 Mart tarihinde verilen bilgi ile "Liglerin ertelenmesi kararının ardından futbolcularımız tesislerimizden ayrılmaya başladı. Genel Kaptanımız Sedat Gündoğdu, insan sağlığının önemine dikkat çekerek, “Verilen karar son derece yerinde. Bu süreci ülke olarak el birliğiyle atlatacağız”denilmişti.

Futbolcular geçen süre içinde "Koronavirüse karşı daha güçlü olmak için spor yapmalıyız. Size, evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz hareketler hazırladık. Her şey geride kalınca çok daha sağlıklı bir şekilde geriye döneceğiz." şeklinde çalışma proğramları başlatılmıştı.
Çalışmalarda başarı oranı yüksek ve etkili olması nedeniyle;
"Korona Virüs salgını nedeniyle liglere verilen arayı evlerinde geçiren futbolcularımız, günlük bireysel antrenmanlarını özel video konferans sistemi ile teknik heyetimizin gözetiminde sürdürüyor..." şeklinde açıklamalarla devam edilen çalışmalarda futbolcular kendi bulundukları mekânlarında bireysel olarak verilen çalışma derslerini aksatmadan sürdürdüler.
Antrenman proğramları yine kulüpten yapılan şu açıklama ile son şeklini almıştı.
"Futbolcularımız antrenmanların haricinde eğitim çalışmalarına da katılıyor. Medya ile İletişim ve Sosyal Medya Kullanımı anlatımlarımız video konferans yöntemiyle tamamlandı... Eğitim süreklidir..."
Teknik direktör Burhan Alıcı ise çalışmalar için yaptığı son açıklamada;
"Koronovirüs sürecini çok olumlu geçirdiklerini belirterek, “TFF’nin açıkladığı ligimizin 18 Temmuz’da başlaması kararına göre antrenman tarihini belirleyerek, lige hazır olacağız. Bu süreçte önemli olan sporcu sağlığıdır”dedi.
Ekibimize ligde başarılar dileriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde, Anadolu, FK'de, Lig, Çalışmaları, Yoğun, Bir, Şekilde, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı