Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 16:03 Bu haber 8935 kez okundu
 
Niğde'deki Virüs Şüphesi İle İlgili Gerçek Bilgileri Okuyun..
Pakistan Uyruklu 4 kişi polis ekipleri tarafından rahatsızlıkları da göz önüne alınarak, Ömer Halisdemir Araştırma Hastanesine getirildiler.
SAĞLIK Haberi
Niğde'deki Virüs Şüphesi İle İlgili Gerçek Bilgileri Okuyun..

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde'de Türkiye’ye İran üzerinden kaçak olarak girdiği belirlenen Pakistan uyruklu 4 kişi sağlık durumlarından da şüphelenilmesi üzerine polis ekipleri tarafından Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.

Niğde'nin Ulukışla İlçesi yakınlarında yol kontrolü sırasında kendilerinden şüphelenilen bir araç polis ekipleri tarafından durduruldu. Pakistan Uyruklu oldukları belirlenen 4 kişinin Türkiye’ye kaçak girdikleri tespit edildi ve sağlık kontrolü amacıyla Ömer Halisdemir Araştırma Hastanesine getirildiler. Hastane acil servisine getirilen 4 sağlık kontrolünden geçirildi. Yapılan tespitlerde 4 kişiden 2 sinin ateşinin yüksek olması nedeniyle kan örnekleri alındı. Kişi ile ilgili olarak alınan kan örnekleri de acil olarak Ankara'ya gönderildi. Yabancı uyruklu 4 kişi tedbir amaçlı olarak hastane birimleri tarafından gerekli tetkikler yapıldıktan sonra özel bir bölümde gözlem altına alındılar.

Edinilen bilgiye göre 4 kişi ile ilgili Ankara'ya gönderilen sonuçlar yarın netleşeceği için 4 kişi tedbir amaçlı olarak Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bekletiliyor. 

Yetkililer, konu ile ilgili olarak gerekli açıklamanın kan örneklerinin sonucu belli olmadan bu tür vakalarda açıklama yapmanın uygun olmayacağını,  her türlü sonuca göre gerekli tedbirlerin alındığını belirttiler.

Hastaneye getirilen 4 kişi ile ilgili oryaya atılan  iddialar üzerine bazı hastane personelleri ve vatandaşlar hastane içerisinde ve etrafında maskeli olarak dolaşmaya başladıkları da gözlemlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğde'deki, Virüs, Şüphesi, İle, İlgili, Gerçek, Bilgileri, Okuyun.., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı