Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 20:02 Bu haber 2193 kez okundu
 
NİĞDE İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI
NİĞDE - İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 Yılı 1. Olağan Toplantısı Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında yapıldı.
EKONOMİ Haberi
NİĞDE İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI

Fatih Emlak 665x90

 

Hayrettin YENEL

NİĞDE - İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 Yılı 1. Olağan Toplantısı Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında yapıldı.

Valilikte düzenlenen toplantıya Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve ilgili kurum müdürleri ile diğer kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, toplantıyı il düzeyinde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik politikalar belirlemek, koruyucu ve geliştirici tedbirler almak üzere düzenlendiğini söyledi. 

 Niğde Valisi Yılmaz Şimşek konuşmasının devamında; “İlimizde mesleki eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, istihdam politikalarının oluşturulması ve işsizliğin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmak için her üç ayda bir araya geldiğimiz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 yılı ilk olağan toplantısını gerçekleştireceğiz.

Bilindiği üzere tüm ülkelerin en önemli sosyal sorunlarının başında işsizlik gelmektedir. Ülkemizde istihdam artışı sağlamak ve işsizlik sorununu en aza indirmek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliği çalışmaları ilimizde de tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde başarılı bir şekilde devam etmektedir. 2020 yılında da işverenlerimizden beklentimiz ilave istihdam sağlamaya devam etmeleri, devletimizin sunduğu aktif işgücü programlarından ve istihdam teşviklerinden yararlanmalarıdır. “ dedi.

2019 DA 5269 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRLDİ

Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne 2019 yılında özel sektörden gelen 6.467 açık iş ilanına toplam 5.269 kişi yerleştirildi. İŞKUR tarafından düzenlenen  442 farklı iş başı eğitimcilerinden ise 952 kursiyer yararlandı ve iş başı yaptı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, teknolojileri üretmek için nitelikli işgücüne ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek;  “ Bu kapsamda ilimizde genç nüfusumuzu Üniversitemiz, Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz, Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Niğde Ticaret ve Sanayi Odamız ve tüm paydaşlarımızla Ar-ge ve yenilikçi yatırımların istediği nitelikli hale getirmek için faaliyetler planlayacağız. Milli Teknoloji Hamlesinin temel ihtiyaçlarından biri olan nitelikli yazılım geliştiricileri yetiştirerek ilimize ve ülkemize katkı sağlayacak yazılım tabanlı ürünler çıkarmak için çalışmalar gerçekleştireceğiz. “ dedi.

Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Bingül’ün kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: NİĞDE, İL, İSTİHDAM, KURULU, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı