Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 02:02 Bu haber 1312 kez okundu
 
Niğde'nin Markalaşma Projesinin Lansmanı Yapıldı
Niğde'de "Marka Kent Projesinin Sonuç Raporu ve Logo Lansman"ı yapıldı
GÜNDEM Haberi
Niğde'nin Markalaşma Projesinin Lansmanı Yapıldı

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE-Niğde Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan "Marka Kent Projesinin Sonuç Raporu ve Logo Lansman için tören düzenlendi.

Niğde Merkezde bir otelin toplantı salonunda düzenlenen törende konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Kapadokya'nın güney kapısı olan Niğde'nin, farklı kültür ve inançlara ait tarihi değerlere sahip olmasının yanında önemli doğal güzelliklere de sahip olduğunu belirtti.

Demirkazık Dağının dünyada ve Türkiye'de en önemli dağcılık merkezlerinden biri olduğuna dikkati çeken Şimşek, projeyle kentin bu avantajlarını fırsata dönüştürerek şehri markalaştırmayı, orta vadede de turizm ve kültür kenti olmayı hedeflediklerini anlattı. Marka Kent Projesi kapsamında, Niğde, Mersin, Adana, İzmir, İstanbul ve Anakara'da sekiz arama konferansı düzenlediklerine belirten Vali Yılmaz Şimşek, şunları kaydetti:

" Proje kapsamında yapılan çalışmalar ışığında elde edilen bulguları bilimsel yöntemlerle analiz ederek sonuç raporunu hazırladık. Sonuç raporunu kitapçık haline getirerek tüm paydaşların ve bilgi kullanıcıların yararlanmasını amaçladık. Büyük bir titizlikle hazırlanan proje sonuç raporunun ve ortaya konulan yol haritasının Niğde'nin geleceği için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra yapmamız gereken oluşturulan bu yol haritasının ivedilikle uygulamaya konmasıdır.Bu noktada yerel yönetime, kamu kurum ve kuruluşlarına, meslek örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına ve kent gönüllülerine önemli görevler düşüyor. İlin valisi olarak sözünü ettiğim tüm kesimlerin ve Niğdeli hemşehrilerimin bu konuya duyarlı olacaklarına yürekten inanıyorum. Bunda sonraki süreçte de proje çıktılarının uygulanmasının takipçisi olacağımı özellikle belirtmek istiyorum."

Belediye Başkanı Emrah Özdemir'de yaptığı konuşmasında Marka Kent Projesinin kentin geleceği açısından çok önemli bir proje olduğunu belirterek; “ Projenin sonuç raporunun ortaya koyduğu sonuçların ve oluşturulan yol haritası Niğde'nin geleceği için çok önemli. Niğde'nin tarihi misyonuna uygun eğitim, kültür, bilim ve sanat şehri olabilmesi için projenin ortaya koyduğu yol haritasının uygulanması gerektiğine inanıyorum.

Marka Kent için düzenlenen program da AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Yavuz Ergun'de yaptıkları konuşmalarda projenin Niğde'nin markalaşması yolunda çok önemli olduğunu bu konuya katkı sağlamak adına Niğde'de bir çok güzel işlerin yapılacağı bir yolun başlangıcında olduklarını aktardı.

Temsilcilik açılığışı ve toplantı için Niğde'de bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim de selamlama konuşması yaparak projeye kendilerinin de projeye destek noktasında ellernden geleni yapacaklarını vurguladı.

Projenin koordinatörü Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mutlu Başaran Öztürk de 22 ay süren projede kapsamında yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi.

Proje çalışmaları kapsamında, kentin tanıtım videosu hazırlandı, markalaşması için yapılabilecek yol haritaları kitap haline getirildi. Proje kapsamında şehrin logosuda oluşturuldu. (hy) Logo içeriğinde turkuaz renkte Niğde yazısı, üzerinde ihtişamı ve heybeti simgeleyen Torosların en yüksek zirvesi Demirkazık Dağı bulunuyor. 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Niğde'nin, Markalaşma, Projesinin, Lansmanı, Yapıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı