Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 14:52 Bu haber 1315 kez okundu
 
Öğrencilerden Ömer Halisdemir'e Doğum Günü Ziyareti
15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir’in Okuduğu Okulun Öğrencileri ve İl dışından gelen ziyaretçiler O’nu doğum gününde kabri başında okudukları dualarla andılar
GÜNDEM Haberi
Öğrencilerden Ömer Halisdemir'e Doğum Günü Ziyareti

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE - 15 Temmuz günü ülkemizde yaşanan darbe girişiminde darbeci General Semih Terzi’yi öldürerek gecenin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir doğum gününde baba ocağı Niğde’nin Çukurkuyu beldesindeki kabri başına gelen ziyaretçiler tarafından anıldı.

15 Temmuz FETÖ'cü hain darbe girişimini ilk kurşunu sıkarak hafızalara kazınan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabri doğum gününde de boş kalmadı. Şehit Ömer Halisdemir’in doğduğu belde olan Çukurkuyu’da okuduğu Fatih Ortaokulu yeni adı ile Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencileri onun kabrini ziyaret ettiler. Doğum günü için öğretmenleri ile birlikte şehidin kabir başına gelen öğrenciler Şehit için dualar okuyarak O’nu andılar. Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencileri, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in okuduğu okulda okumaktan gurur duyduklarını ifade ederek, kendilerinin de büyüyünce şehidin yaptığı kahramanlığı gözlerini kırpmadan yapacaklarını ve bu vatan için şehit olmaya her zaman hazır olduklarını söylediler. 

Onun doğum gününü kabri başına gelerek ananlardan biri olan ile Ömer Halisdemir Ortaokulu 7. öğrencisi Arda Tümen, “ Şehit Ömer Halisdemir’in okuduğu okulda okumaktan gurur duyuyorum. O bu vatan için bizim için kendisini feda etti. 15 Temmuzda vatanımızın kurtarıcısıdır. Bizde onun okuduğu okul öğrencileri olarak bizde ilerde onu örnek alarak bizde hiç sorgulamadan bu vatan için kendimizi gerekirse feda ederiz. Onu önemsiyoruz ona her zaman minnet duyacağız. Onun doğum gününde onun kabrini ziyarete geldik. Doğum günü kutlu olsun..  “ dedi.

Kabir ziyareti yapan öğrencilerden bir olan Ömer Halisdemir Ortaokulu 7. öğrencisi de, Kadriye Özcan’da; “ Bizler inancımız gereği vatanımızı korumalıyız. Şehit Ömer Halisdemir ağabeyimiz bizim için kendisini feda ederek bu vatana korumuştur ve şehit olmuştur. Bizler onun okuduğu okulun öğrencileri olarak O’nu her doğum gününde anıyoruz ve anmaya devam edeceğiz. Bu gün onun doğum günü, O’nu kabri başında anarak dualar okuyarak andık. O’nu her doğum gününde anacağız, hiçbir zaman unutturmayacağız.  dedi.

Kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret edenler arasında Konya’dan gelen Mustafa Akman ve ailesi de Çukurkuyu beldesine gelerek ziyarete Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i doğum gününde ziyaret ettiler.

Mustafa Akman, Niğde’ye her gelişinde mutlaka şehidin kabrini ziyaret ettiklerini belirterek, 15 Temmuz gecesi ve sonrası birçok gecelerde uyumadıklarını belirterek; “ – Şehidimize Allahtan rahmet diliyoruz. Doğum gününde onu ziyaret ettiğimiz için mutluyuz. 15 Temmuz gecesi onun yaptıklarını canlı olarak izledik. Buraya gelince duygulanıyoruz. Bizler artık dedeyiz, bundan sonra onun kahramanlıklarını torunlarımıza anlatacağız. Allah bir daha bizlere 15 Temmuz gibi kara günleri ülkemize yaşatmasın. Şehidimiz için dua ederek onun doğum gününün andık. Onun kahramanlığını, bu vatan için yaptıklarını unutmadık, unutturmayacağız. “ dedi.

Nazmiye Akman da; ‘’ Şehidimize Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyoruz. Çok gerçekten kahramanca bir şekilde ülkemize, yurdumuza kalıcı bir isim olarak hafızalarımıza yerleşti. Güzel bir mertebe şehitlik Allah inşallah bizim evlatlarımıza da vatan için gerekirse şehit olmayı nasip etsin. İnşallah bir daha ülkemizin başına böyle bir şey gelmez. Kötüydü atlattık çünkü ülke olarak millet olarak güçlüydük bir daha yaşatmasın.’’ dedi.

Kahramanın anısına yaptırılan Kültür Merkezi de ziyaretçiler için haftanın her günü açık tutuluyor. Kültür merkezinde Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in özel eşyaları, 15 Temmuz gecesinde çekilen fotoğraflar ve 15 Temmuzu anlatan gazetelerin ilk sayfaları ve şehidin çocukluktan şehit oluncaya kadarki dönemi içeren bilgi ve fotoğraflar yer alıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerden, Ömer, Halisdemir'e, Doğum, Günü, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı