Tempo FM
Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 09:19 Bu haber 4138 kez okundu
 
Ömer Halisdemir'in Mezarına Ziyaretçi Akını
Ömer Halisdemir'in Mezarına Ziyaretçi Akını...
GÜNDEM Haberi
Ömer Halisdemir'in Mezarına Ziyaretçi Akını

NİĞDE - 15 Temmuz darbe gecesi darbeci General Semih Terzi’yi vurarak Özel Kuvvetler Komutanlığının ele geçirilmesini önleyen ve darbenin seyrini değiştiren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Çukurkuyu beldesindeki kabri hiç boş kalmıyor.

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Kabri ziyaret edenler arasında Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeş Soner Halisdemir’de vardı. Ziyaretçilerle sohbet eden Soner Halisdemir ağabeyinin kabrini ziyaret edenlere sonsuz saygı ve sevgilerini sunduğunu belirterek yaptığı açıklamasında,

“ -   Öncelikle Aziz şehitlerimize Allahtan Rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Aradan 4 yıl geçti. Acımız yok gururumuz aynıdır. Milletimiz şehidini hiç yalnız bırakmadı. Çanakkale nasıl kuruluşumuz ise 15 Temmuz da dirilişimiz oldu.  Bizler yaşlanıp gidiyoruz ama şehitlerimiz gencecik milletimizin gönlünde yaşıyor. Unutmadık, unutturmayacağız.  Tüm dünyayı saran corona virüs ülkemizde de halen etkisini gösterse de milletimiz yine aziz şehidimizi yalnız bırakmadı. Ben Türk Milleti ile guru duyuyorum. Bu gün burada yaşıyorsak rahat nefes alıyorsak onların sayesinde. Mekanları cennet olsun. “ dedi.

BİR ASKER DAHA YETİŞTİRİYORUM

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin olduğu gece Özel Kuvvetler Komutanlığını yanında getirdiği darbeci askerlerle ele geçirmeye çalışan Semih Terzi’yi komutanı Zekai aksakallının emri ile vuran ve darbenin seyrini değiştiren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrine ziyaretçi akını devam ediyor. Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Çukurkuyu Beldesindeki şehitlikte bulunan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabri yurt içinden gelen vatandaşlarımız yanında, yurt dışında yaşayan ve izne gelen gurbetçiler tarafından da darbenin yıl dönümünde ziyaret ediliyor.  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini 9 aylık oğlu Aybar ile birlikte ziyaret eden  Mürvet Kınay;

“ Bu vatan için bir tane asker yolladık.  Eşim şu an Suriye’de, onu 7 aydır bekliyoruz oğlumla birlikte bekliyoruz. Olsun vatan sağ olsun. Bu vatan için kocamı oraya gönderdim onu da oraya gönderirim Onu da asker yetiştirim.  “ dedi.

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Ömer, Halisdemir'in, Mezarına, Ziyaretçi, Akını,
Yorumlar
Haber Yazılımı