Tempo FM
Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 10:44 Bu haber 2161 kez okundu
 
Şengezer Hoca Koronayı Yendi
Niğde’de ilk olarak korona virüsü testi pozitif çıkan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olan Hüseyin Haluk Şengezer korana virüsünü yenerek sağlığına kavuştu.
SAĞLIK Haberi
Şengezer Hoca Koronayı Yendi

Niğde’de  ilk olarak korona virüsü testi pozitif çıkan Niğde  Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olan Hüseyin Haluk Şengezer korana virüsünü yenerek sağlığına kavuştu.

Şengezer: “ 16 Nisan 2020 tarihinde her türlü sonuçlarım normal değerlere inmiş ve hastalıktan tamamen kurtulmuş bir şekilde taburcu oldum” dedi.

Sosyal medya hesabından ise şu ifadeleri paylaştı: “ Sevgili arkadaşlarım, öğrencilerim..
Daha önce açıkladığım gibi; 22.Mart.2020 Pazar günü Ankara Gülhane Hastanesi’ ne öksürük ve yüksek ateş şikayeti ile gittim. Orada benim akciğer tomografimi çektiler ve tomografi sonucum temiz çıktı. Doktorlar bundan dolayı Corona'dan şüphelenmedi ve her ihtimale karşı Corona testi yapalım dediler ve test sonucunun bir süre sonra çıkacağını belirttiler. Bunun üzerine 23.Mart.2020 Pazartesi günü, aklımda Corona'ya dair en ufak bir şüphe olmadan ve Corona’ ya yakalanmış olduğumu bilmeden (bunu üzerine basa basa söylüyorum) Niğde'ye geldim. Bor' daki görev yaptığım okuluma gittim ve Niğde'de de bir kaç yere uğradım. Bunları daha önceki paylaşımımda açıklamış olmama rağmen; okuduğunu anlamaktan ve yorum yapmaktan yoksun bazı klavye kahramanları -sanki kendileri hiç Corona’ ya yakalanmayacakmış veya yakalanma ihtimalleri yokmuş gibi- arkamdan beni eleştiri yağmuruna tuttular ve beni sorumsuz davranmakla suçlayıp, kendi karakterlerini ortaya koyarak arkamdan bir sürü yalan uydurdular ve iftira attılar. Beni tanıyanlar; benim ne denli sorumluluklarının bilincinde bir insan olduğumu ve hasta olduğumu bile bile Ankara' dan Niğde'ye gelip; burada dolaşacak kadar bilinçsiz ve duyarsız bir insan olmadığımı çok iyi bilir. Bundan dolayı eline klavyeyi veya telefonu alıp ahkam kesen bazı kendini bilmezler (aslında bu insanlara söylenecek çok sözüm var ama; o insanların zeka ve kültür seviyesine inip, kendi seviyemi düşürmek istemiyorum.) kendi kapasiteleri ve zeka seviyeleri doğrultusunda akıllarına her geleni hiç düşünmeden ve asla empati yapmadan sosyal medyada yazdılar. (Eminimki bu yazdıklarımı bile anlamayacak o kişiler.) Herkes karşısındakini kendisi gibi bilir. Bu konuda daha önce yapmış olduğum açıklamaya yapılan 700 civarında geçmiş olsun mesajı, bu kendini bilmezlere en iyi cevaptır.

23.Mart.2020 Pazartesi gecesi saat 22.00 de Ankara'da Gülhane Hastanesi’nde yaptırdığım Corona testimin pozitif çıktığı haberi geldi ve o gece hemen Ankara’ya Gülhane Hastanesi’ne giderek yatış yaptım. Tedavim 1.Nisan.2020 tarihine kadar sürdü ve bu tarihte yapılan test negatif çıktı. Testin negatif çıkmasından sonraki 14 günlük karantina dönemini hastanede tamamladım ve toplamda 24 gün hastanede yatarak; 16.Nisan.2020 tarihinde her türlü sonuçlarım normal değerlere inmiş ve hastalıktan tamamen kurtulmuş bir şekilde taburcu oldum. (Tedavim süresinde yoğun bakıma girme gibi bir durumum olmadı çok şükür. Zaten hastaneye yatınca sordukları ilk soru sigara içip içmediğim oldu. Sigara içmeyen birisi olarak; tedavim sırasında ağır bir tablo ile karşılaşmadım.) Bu süreç içinde telefonla ve mesajla sık sık arayıp halimi soran yüzlerce kişi oldu. Telefonları ve mesajları ile beni yalnız bırakmayan tüm sevdiklerime buradan teşekkür ediyorum. Sağolun, varolun…

Corona sürecini yaşamış ve atlatmış bir kişi olarak; sık sık dile getirilen hijyen kuralları, sosyal mesafe, maske takmak, evden çok zorunlu haller dışında çıkmamak gibi önlemlerin ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatmadan geçmeyeceğim. Lütfen yapılan uyarılara kulak verin ve ciddiye alın. Diliyorum ki; Corona sıkıntısı en kısa zamanda son bulur ve millet olarak (ve tabii ki tüm dünya olarak) eski günlerimize döneriz. Herkese Corona'sız ve sağlıklı günler diliyorum”

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: Şengezer, Hoca, Koronayı, Yendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı