Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 10:49 Bu haber 682 kez okundu
 
Şimşek Yaşlılar Günü Mesajı Yayınladı
Yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmaları ve sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1 Ekim tarihi “Dünya Yaşlılar Günü” olarak ilan edilmiştir.
GÜNDEM Haberi
Şimşek Yaşlılar Günü Mesajı Yayınladı

Fatih Emlak 665x90

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in 01 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı Yayınladı.. 

NİĞDE Yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmaları ve sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1 Ekim tarihi  “Dünya Yaşlılar Günü” olarak ilan edilmiştir.

Hayatımızın çınarları, bilgi ve tecrübeleriyle bize yol gösteren yaşlılarımız, en verimli yıllarını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş, kültürümüzün, örf ve adetlerimizin gelecek nesillere aktarılmasında köprü vazifesi olmuşlardır.

Bu bağlamda; herkesin bir gün yaşlanacağı gerçeğinden yola çıkarak, onlara saygıda kusur etmemeli, ihtiyaçlarını karşılamalı, sosyal hayata aktif olarak katılmalarını sağlamalıyız. Devletimizde kendilerine bakamayacak durumda olan yaşlılarımızın,  kendi ailelerinin yanında kalmaları için çalışmalar yapmakta, mümkün olmaması halinde huzurevlerinde ve yaşlı bakım evlerinde ağırlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Saygıdeğer büyüklerimizin yaşlılar gününü kutlar, yaşama sevinçlerinin hiç tükenmeden huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir ömür sürdürmelerini dilerim.

 Yılmaz ŞİMŞEK

                                                                                                                     Vali

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şimşek, Yaşlılar, Günü, Mesajı, Yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı