Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 17:41 Bu haber 2520 kez okundu
 
SONAT ÖYLE ŞEYLER DEDİ Kİ !
Genel Seçimlerde MHP den Milletvekili Adayı olan Alaaddin Sonat özellikle Ulukışla Tepeköy 'de bulunan maden işletmesi ile ilgili iddialarda bulundu. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN HABERİN SONUNA GİDİNİZ...
SİYASET Haberi
SONAT ÖYLE ŞEYLER DEDİ Kİ !

Fatih Emlak 665x90

NİĞDE - Niğde MHP teşkilatı muhtarlar ve gazetecilerle kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldiler.

Niğde MHP İl ve İlçe teşkilatı tarafından züenelenen basın toplantısında  önemli konularda görüş ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşan MHP il Başkanı Cumali İnce Suriye 'de devam eden Bahar Kalkanı Harekatını,  harekatı bahane ederek yapılan gösteri ve konvoylarla ilgli görüş ve düşüncelerini, MHP'nin genel seçimlerde Milletvekili adayı olan Alaaddin Sonat ise Suriye de devam eden Bahar Kalkanı harekatı ve sorulan bir soru üzerine Ulukışla İlçesine Bağlı Tepeköy'de bulunan Maden tesisi ile ilgili görüş ve düşüncelerini açıkladı.

Kahvaltılı olarak düzenlenen basın toplantısına Niğde de görev yapan muhtarlar ve MHP nin İl ve İlçe Teşkilatı üyeleri de katıldılar. Toplantının açılış konuşmasını yaptı. MHP İl Başkanı Cumali İnce yaptığı konuşmasında;

Türkiye’nin Suriye’de sadece Suriyelilerle değil, her milletten insanların karşısında savaştığını belirterek, bu günlerin siyaset yapma günü olmadığını söyledi. Bu günlerin bir ve diri olma günü olduğunu açıklayan İnce,"  Biz bu günleri atılacak kadar kuvvetliyiz. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Aynı dili konuşacağız dedik Türkçe konuşacağız. Birilerinin bizi yönlendirmesine bakmayacağız. Birilerinin bizi yönlendirmesine izin vermeyeceğiz. Hassasiyetleri anlıyoruz.   Provokasyonlara gelmeyeceğiz. Yürüyüş, konvoy yerine askere bir dua, yaktığımız benzin paraları ile Mehmetçik  Vakfına SMS gibi yardım göndersek bu da düşmanın tepesine inecek bir top mermisidir.  Bu günlerde bunları yapmak zorundayız. Korna çalıp çarşıda gezmek bana maç sloganı gibi geliyor.  Bu milletin 82 milyon delisi var bizle uğraşamazlar fakat zarar veriyorlar." dedi. 

Adil Sonat, da yaptığı konuşmasında; Suriye de devam eden Bahar Kalkanı harekatı ve sorulan bir soru üzerine Ulukışla İlçesine Bağlı Tepeköy'de bulunan Maden tesisi ile ilgili görüş ve düşüncelerini açıkladı. Sonat yaptığı konumasında; 

“ Suriye de arkadaşlarımız evlatlarımız şehit oldu. Tüm Türk Milleti olarak yasa büründük ama dimdik ayaktayız.  Burada siyaseten ayrımcılık yapmanın bir anlamı yok. Memleket meselesi olduğunda suyu bir dereye akıtıp, bu işin içerisinden hep beraber güçlü bir şekilde çıkmamız lazım.  Avrupa Birliği karşımızda, NATO karşımızda, Rusya dost gibi fakat karşımızda. Cumhurbaşkanımız çok önemli bir şey söyledi. Bundan 100 yıl önceki gibi ağır şartlardayız. O zamanki gibi vatan için top mermisinin üzerine çocuğunun üzerindeki örtüyü örten ana gibi, vatan sağ olsun diyen baba gibi olup bunu da aşacağız.

Şimdi kriz yok desek inandırıcı olmaz, var aşacağız. Uluslararası kriz yok desek, var aşacağız. Biz hep birlikte el ele vererek aşacağız. Herkes işine gücüne de bakacak. Her kes görevini yapacak ve bunu da aşacağız.

Biz bu vatan uğruna şehit olursak bu vatan var olacaktır. Bize görev geldiğinde Türk Milleti olarak hanımefendilerde dahil cepheye gideriz. " dedi.

Sonat, konuşmasıda Niğde ile ilgili görüşlerine yer verdi. Eleştiri içeren nonuşmasının bu bölümünde ise şunları söyledi;

" TBMM de insanlar arı gibi çalışıyor, İlime ne götürürüm diye. Şehri geziyoruz, hani filmde diyor ya "vur beni öldür " diye. Bazen öyle oluyor.  Sorgulamamız lazım. Güçsüz gördüğünüzü değil herkesi sorgulamanız lazım.  Sorgulama hakaretle değil iyi niyetle sorgulamak lazım. Herkes bu şehre ne yaparız diye bakması lazım. Elini taşın altına koyması lazım. Hani diyor ya " Bu gün Allah için ne yaptın". Bir şey sorunca sorgulamak lazım, bunu sordu diye muhalefet olarak görmemek lazım.  Kayseri de bir olay oldu, Kayseri Milletvekillerinin hepsi aynı noktada oldular. Hepsi birlikte olup konuyu hemen çözdüler. " dedi. 

Sorulan bir soru üzerine; Ulukışla'da bulunan Tepeköy’deki Tesisler ile ilgili de açıklamalarda bulunan Sonat, FETÖ nün kendisini çok ciddi şekilde yıpratmak için çalıştığını da anlattarak;

“ Bunları atlattık, şimdi de aynı nitelikte bir saldırının, fikir fukarası bir iki kişinin akıl eksiliği derler  biliyor musunuz. Anadolu tabiri ile. bunlara karşı oturuyorum bazen arabada gderken, arkadaşlarımla buluşurken,  telefon markası İPhone telefona Samsung  telefon denir mi? Gazeteci arkadaşın sorduğu bu yer 2010 – 2012 yılları arasında Toroslardan 65 Km de dağdan çıkıp 45-50 Km rampa çıkarak 15 km inerek, tesisi Ereğli yolu yakınına Tepeköy’e kurdular. Hiç kimse Ulukışla dahil kimse kurdurmadı. Burayı bir aile olarak düşünün. Babasını kızına, kardeşi kardeşe kırdırarak tabiri caiz ise tarla satın alarak 800 dönüme kurdular.  Yürüyüşler oldu, köylülerden 98 kişi itiraz etti. Köylünün itirazı haklı bulundu . Benim söylediklerim en doğrusu. 2012 de itiraz ettiler, Aksaray  idare mahkemesi  1. Fabrikanın olduğu yeri red etti. 2016 da Danıştay köylüyü haklı buldu usulden bozdu.  Firma Danıştay’ın  bir üst mahkemesine gitti. 2019 yılında  Danıştay bunu da bozdu köylü bunda da haklı oldu. Fakat birileri devreye giriyor bunu buradan bozma şuradan boz deniliyor. Bu bozuluyor. Her şey gizli kapaklı garip, köylü 98 kişi itiraz etmiş, köylü bilmiyor ama firma biliyor, Niğde de fikir fukaraları biliyor.  2019 un 12. ayında firma bizim plan bozuldu bunu yeniden yapalım dedi. Fabrika 2016 yılından beri plansız çalışıyor.  " 

Detayı video da; izleyin...

Konuşmanın sonunda ise şunları kaydetti. 

" Ben mi gönderdim yatırımları Aksaray’a. Ben mi Aksaray ın milletvekili sayısını 4 e yükselttim, ben mi nüfusumu azalttım. Yerinde bakılacaktı, dron ile çekmişler burada il genel meclis üyelerine göstermişler. Yerinde falan bakılma yok. Köylü gelecekti , köylü dinlenecekti. Plan geçti plana itiraz ettik, mahkemede bu ayın  13 ünde bilirkişi gelecek.  Oradaki durum, köyün asfalta bağlanan ikinci yolu eskiden in varmış hayvanlar saklanıyormuş, Şimdi öbür İnönü desem yanlış anlarlar. Öbür İnönü’nün yanındaki Vekilde buna sahip çıkmıyor kayboldu kayıp” dedi.  

 

 

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Hayrettin YENEL
Etiketler: SONAT, ÖYLE, ŞEYLER, DEDİ, Kİ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı