Tempo FM
Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 12:28 Bu haber 29015 kez okundu
 
Türkiye'nin En Akıllı Yolunun Tamamı Açıldı
… İk bölümü daha önce hizmete giren Türkiye’nin en akıllı yolu Niğde – Ankara Otoyolunun son bölümü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın telekonferans yöntemi ile katıldığı törenle ulaşıma açıldı.
EKONOMİ Haberi
Türkiye'nin En Akıllı Yolunun Tamamı Açıldı

Hayrettin YENEL

 

NİĞDE – Türkiye’nin en akılı yolu olarak yapımı tamamlanan Niğde-,Ankara Otoyolunun kalan 3. Bölümü de düzenlenen törenle hizmete açıldı

İlk bölümü daha hizmete giren Türkiye’nin en akıllı yolu olarak yapımı tamamlanan Niğde – Ankara Otoyolunun son bölümü Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferansla katıldığı törenle açıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin'in de hazır bulunduğu açılış töreninde 330 kilometre uzunluğundaki Ankara-Niğde yolunda ikinci kısmının açılışı gerçekleştirildi.

Son tamamlanan bölümün de ulaşıma açılması ile Niğde – Ankara arası ulaşım süresi 4 saat 14 dakikadan, 2 saat 22 dakikaya indi. Zaman açısından çok önemli bir tasarrufun sağlanması yanında Türkiye’nin en akıllı yolunu olan Niğde – Ankara otoyolunun ulaşıma açılması ile artık Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz otoyol konforu yaşayacaklar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, En, Akıllı, Yolunun, Tamamı, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı