Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 16:02 Bu haber 1609 kez okundu
 
Türkiye’yi Özyeğin Üniversitesi öğrencileri temsil edecek
Dünyanın en saygın finans kuruluşlarından biri olarak kabul edilen CFA Institute'un düzenlediği ve CFA Istanbul Society’nin ev sahipliğini yaptığı CFA Investment Research Challenge Türkiye yarışması birincisi Özyeğin Üniversitesi oldu.
EĞİTİM Haberi
Türkiye’yi Özyeğin Üniversitesi öğrencileri temsil edecek

Fatih Emlak 665x90

 

Dünyanın en saygın finans kuruluşlarından biri olarak kabul edilen CFA Institute'un düzenlediği ve CFA Istanbul Society’nin ev sahipliğini yaptığı CFA Investment Research Challenge Türkiye yarışması birincisi Özyeğin Üniversitesi oldu. İşletme Fakültesi öğrencilerinden Eya Beldı, Mücahit Bölükbaşı, Barkın Kaynar, Banu Mammadova ve Alina Selen Yumşak’tan oluşan ekip, akademik danışmanı Zümrüt Can Ambarcı ve endüstri mentoru Özgür Uçur’un katkılarıyla yarışmaya hazırlanarak, birinciliği elde etti. Yarışmanın finalinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ile yarışan ve birinciliği elde eden Özyeğin Üniversitesi öğrencileri, 1 – 2 Nisan’da Ürdün’de düzenlenecek olan EMEA (Avrupa Orta Doğu ve Afrika) finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

 

Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atakan Yalçın, öğrencilerinin yarışmada birinciliği elde etmesinin ve ülkemizi yurt dışında temsil edecek olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kaynak: (NHA) - NİĞDE HABER AJANSI Editör: Lerzan KARABAYIR
Etiketler: Türkiye’yi, Özyeğin, Üniversitesi, öğrencileri, temsil, edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı