Haber Detayı
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 00:47 Bu haber 2753 kez okundu
 
Ünlü Aktör Aamir Khan'a Niğde'de Yoğun İlgi
Hindistan'lı ünlü aktör Aamir Khan'ın, 1994 ABD yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan son filmi "Laal Singh Chaddha"nın, koronavirüs salgını nedeniyle Hindistan’da yarım kalan çekimlerini Niğde’de tamamlayacak. Çekimler İçin Niğde’ye gelen ünlü aktör Niğde’de film çekimlerinin yapılacağı yerlerde incelemelerde bulundu. Kaldığı otel önünde yüzlerce hayranı ile buluştu..
GÜNDEM Haberi
Ünlü Aktör Aamir Khan'a Niğde'de Yoğun İlgi

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

 

NİĞDE – Hindistanlı  ünlü aktör Aamir Khan'ın, 11994 ABD yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan son filmi "Laal Singh Chaddha"nın,  koronavirüs salgını nedeniyle Hindistan’da yarım kalan çekimlerinin yapılması planlanan Niğde'ye geldi. 

Turizm Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamada;, Aamir Khan'ın, daha önceki Türkiye ziyareti sırasında, teknik altyapı, sinema alanındaki gelişmiş olanakları ve iş gücü kapasitesi ile baştan başa doğal bir plato olan Türkiye'nin potansiyelini yerinde görme fırsatı bulan Aamir Khan'ın, yeni filminin çalışmalarını Türkiye'ye taşımaya karar verdiği belirtilmişti. 

"Laal Singh Chaddha"nın, çekimlerinin büyük bir kısmının Türkiye'de yapılmasına karar veren,  Aamir Khan filmin ön hazırlık çalışmaları için yapım yaklaşık 40 kişilik ekibi ile birlikte, Niğde'ye geldi. Aamir Khan dünyaca ünlü olan ve dağcıların mabed olarak tanımladıkları Çamardı İlçesi yakınlarında bulunan Demirkazık dağı bölgesinde incelemelerde bulundu. Ekim ayında Niğde'de başlaması planlanan ve yaklaşık 40 gün sürecek olan çekimlerde  Aamir Khan ünlü aktris Kareena Kapoor dile birlikte kamera karşısına geçecek.  Hint sinemasının önemli isimlerinin de rol alacağı  "Laal Singh Chaddha" filminin yönetmen koltuğuna ise "Süperstar" adlı filmiyle tanınan Advait Chandan oturacak.

 

HAYRANLARI İLE BULUŞTU

 

Hindistanlı  ünlü aktör Aamir Khan’ın hayranları kaldığı otelin önünde onunla fotoğraf çektirebilmek için büyük adeta birbirlerini ezdiler. Fotoğrafların çekilmesinin ardından odasına çıkan aktör’ daha sonra Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ile bir araya geldi. 

 

VALİ AÇIKLAMA YAPTI 

Hindistanlı  ünlü aktör Aamir Khan ile kaldığı otelde görüşen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; 

Ekim ayında Niğde’nin Çamardı İlçesi yakınlarında bulunan Demirkazık dağında "Laal Singh Chaddha” filminin savaş sahnelerinin çekileceğini ve 45 günlük çekimler sırasında 300 kişilik film ekibinin Niğde’ye geleceğini söyledi. Demirkazık bölgesinin film çekimleri açısından önemli bir destinasyon olmaya başladığına dikkat çeken Vali Yılmaz Şimşek, çekilecek filmin ilk uluslararası bir film olduğunu daha önce yerli bir film olan “ Mavzer” in de aynı bölgede çekildiğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü, Aktör, Aamir, Khan'a, Niğde'de, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı