Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 14:24 Bu haber 1946 kez okundu
 
Vali Şimşek Sınıfları Tek Tek Gezdi
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, okulları gezerek öğrenci, öğretmen ve okul idarecileri ile görüşüyor.
EĞİTİM Haberi
Vali Şimşek Sınıfları Tek Tek Gezdi

Fatih Emlak 665x90

Hayrettin YENEL

NİĞDE – Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, okulları gezerek öğrenci, öğretmen ve okul idarecileri ile görüşüyor.

Vali Şimşek okul ziyaretleri kapsamında Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi ve Özel Akkol Ortaokulunu ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek, idarecilerden okulların fiziki durumu, öğrenci ve öğretmen sayısı, güvenliği, ihtiyaçları gibi konularda bilgi almasının ardından sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Vali Şimşek’e okul ziyaretleri sorasında İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ve Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü’de eşlik ettiler. Okullarda yapılan toplantılarda görüş ve talepleri dinledi. Öğretmelerle yapılan toplantının ardından sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yılmaz Şimşek beraberindeki heyet eşliğinde Özel Akkol Ortaokulunu da ziyaret ettiler.

Ziyaretler sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Yılmaz Şimşek, her fırsatta il merkezi, ilçe, belde ve köylerde bulunan okulları ziyaret ettiklerini belirterek, “Okullarımızın ihtiyaçlarını ve sorunlarını yerinde görmek amacıyla okullarımızı ziyaret ediyoruz. Çocuklarımızın iyi ve güvenli bir ortamda eğitim alması için gerekli tedbirlerin alınması konusunda incelemelerde bulunuyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz, geleceğimizin teminatlarıdır. Bu bilinçle evlatlarımızın en iyi ortamlarda eğitim almaları bizlerin en önemli görevleri arasında yerini almaktadır. Tüm çabamız ve gayretimiz bu yöndedir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Şimşek, Sınıfları, Tek, Tek, Gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı