Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 20:37 Bu haber 2021 kez okundu
 
Ziraat Bankası KYK Ödeme
Ziraat Bankası KYK Ödeme
DİĞER Haberi
Ziraat Bankası KYK Ödeme

Fatih Emlak 665x90

 

Ülkemizde üniversite öğrencilerinin büyük bir kısmı KYK kredisi temin ederek eğitim hayatlarını sürdürmektedir. Geri ödemeli olarak verilen bu burslar çalışma hayatına başlanmasından ya da mezun olunmasından sonra devlet birimlerine taksitler halinde ödenmek zorundadır. Ziraat KYK ödeme sistemi bundan kaynaklı olarak oluşturulmuştur. Öncelikle bilmeyenler için yakın geçişe kadar ödemelerin tüm banka ya da kredi kartları üzerinden yapılabildiğinin altı çizilmelidir. Fakat 2020 başlangıcında gerçekleştirilen bir yenilik sonrasında özel bankalar ya da banka kartları üzerinden bu tür ödemeler yapılamamaya başlanmıştır. KYK ödemesi yapmak isteyenlerin mutlak suretle Ziraat Bankası gibi bir devlet bankasını kullanmaları gerekecektir. Peki, ödemeler nasıl yapılmalıdır?

Daha detaylı bilgi almak için sitemize ziyaret edebilirsiniz.

https://www.ogrencikredi.com/ziraat-bankasi-kredi-karti/

Ziraat Bankası ATM’den Nasıl Yapılır?

KYK harç ya da yurt ödemelerinin Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden gerçekleştirilmesi mümkündür. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gerekli olan konu başlıkları bulunmaktadır. Pek çok kişi borç ödemelerine gerektiği şekilde başlamamaktadır. Bu da doğal olarak ilerleyen zamanlarda bir yapılandırma sistemine dâhil olunmasına yol açmaktadır. Yapılandırma yapan kişilerin Ziraat Bankası ATM KYK ödemesi gerçekleştirmesi mümkün değildir. yapılandırma gerçekleştirilmiş olan borçlar online sistemler, GİB ya da mobil bankacılık ile tahsil edilmektedir. Diğerleri için ise ATM’ler üzerinden eğitim ödemeleri ya da ana menüdeki ilgili menüden ödemelerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Banka, tahsilat işlemleri esnasında herhangi bir komisyon talebinde de bulunmamaktadır. 

Ziraat Bankası Mobil KYK Ödeme 

Ziraat Bankası mobil KYK ödemesi yapılabilen bir bankadır. Bunun için bireylerin kartlarının online işleme ve mobil sisteme açık hale getirilmesi gerekmektedir. Kişiler mobil sistem üzerinden ana menü, borç ödemeleri bölümü ile birlikte anında ödeme işlemlerini tamamlayabilmektedir. Ödenmelerinde mobil uygulama yerine internet sistemini kullanmak isteyen bireyler de bulunmaktadır. Bunun için ise KYK ile Ziraat Bankası ortak sayfası olan ekrana erişim sağlanmalıdır. Ziraat Bankası KYK şeklinde bir arama yapıldığında erişim sağlanan sayfa üzerinden öncelikle işlem seçilmelidir. İşlemin tercih edilmesinden sonra ise TC kimlik numarası girilmelidir. Güvenlik kodları ile borçlarını sorgulatan kişiler sonraki adımda ödeme sayfasına alınmaktadır. Kart bilgileri üzerinden ödemeler 7/24 kabul edilmektedir. 

ÖĞRENCİ KREDİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ziraat, Bankası, KYK, Ödeme, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı