Asil Aluminyum

23 Eylül 2018 Pazar

Niğde Haberci

Müthiş Operasyonun Perde Arkası

muthis-operasyonun-perde-arkasi

Niğde'de önceki gün gece yarısına az bir süre kala, Polis kontrol noktasında dur ihtarına uymayan özel otomobilin sürücüsü ...
06 Ekim 2017 Cuma 14:33

NİĞDE – Niğde’de İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri tarafından yapılan şok uygulama sırasında kontrol noktasında  durdurulmak istenen özel bir otomobil polisin uyarısına aldırış etmeyerek uygulama noktasından hızla kaçtı.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri son dönemlerde kentin birçok noktasında şok uygulamalar gerçekleştiriyorlar. Bu uygulamalar polisin daha önce hiç uygulama yapmadığı noktalarda olabiliyor, her zamanki bölgeler de. İşte bu şok uygulamalar suçluların ve kaçakların tahmin edemeyeceği yerler olunca birçok kaçak ve suçlu da kontrol noktalarına takılıyor. Niğde’de bu uygulamaların yapıldığı noktada filmleri aratmayan bir kaçak kovalama operasyonu gerçekleştirildi.

TÜFEKLE ADAM YARALAMA SUÇUNDAN

Konya İlinde tüfekle adam yralayan Y.B adlı araması olan bir suçlu şok uygulama noktasına takıldı. Polislerin kendisini tutuklayacağını bilen Y.B adlı kişi kontrol noktasında durmayarak çok tehlikeli bir manevra ile hızla kaçmaya başladı.İl merkezinden Bor İlçesi istikametine doğru kaçmaya başlayan özel otomobili yakalamak için polis ekipleri aracın peşine düştü. Hızlı ve tehlikeli bir şekilde ışık ihlalleri de yaparak Derbent kavşağını geçen otomobil, Fertek kavşağından da çok hızlı bir şekilde geçtikten sonra Bor ilçesi istikameti yönünde kaçmaya başladı. Y.B yi yakalamak için polis birçok noktayı kapattı. Yol güzergâhındaki ekipleri yaptığı çok tehlikeli manevralarla geçen özel otomobil Bor ilçesini de geçerek Altunhisar İlçesine doğru kaçmaya başladı. Gördüğü her kapama noktasından kaldırım yada yolların boşluklarından yararlanarak atlatan Y.B tekrar Niğde yönüne doğru seyretmeye başladı. Polis bu yönde tedbir almış ve TOKİ kavşağını araçlarla kapatmıştı. Kavşakta yol kapalı olmasına rağmen Y.B kullandığı otomobili ile yaya kaldırımına çıktı. Otomobilin altını da kaldırım taşlarına sürterek tehlikeli bir manevra yapan Y.B Sazlıca çevre yoluna çıkarak, çok hızlı bir şekilde kaçmaya devam etti. Bu arada yaklaşık 10 polis ekibini peşine takan Y.B Niğde’ye 5 Km uzaklıkta bulunan Sazlıca Kasabasının dar yollarına girdi. Ulukışla yönüne gidebileceği de düşünülen aracı durdurmak için ana yol trafik ekipleri tarafından 2 adet TIR ile komple kapatıldı. 

EŞİ VE KIZINIDA TEHLİKEYE ATTI

Kaçan otomobil kavşakta polis ekiplerini görünce çevre yolundan Sazlıca kasabasına geçen ara yola saptı. Polis önce Sazlıca merkezine oradan da ara yollara giren otomobili bir saniye bile takipten geri kalmadı. Sürücü sonunda dar bir bahçe yolunda aracının yumuşak toprağa saplanınca, otomobili de bırakıp gece karanlığından yararlanarak kayıplara karıştı. Polis duran aracı incelediğinde içerisinde Y.B’nin kızı ve eşini korkulu bir halde buldu. İki bayan hemen polis otomobiline alınarak polis tarafından sakinleştirildi.

SU ARGINDA BULUNDU

Kullandığı aracın içerisinde ailesini de bırakarak kaçan Y.B adlı kişiyi polis çevrede didik didik aradı. Polis filmlerde bile görülmeyen bir amansız takiple aracı bırakıp kaçan sürücüyü bahçelerde sulama kanalı olarak bilinen su argında yaklaşık yarım saatlik bir arama sonunda yakalamayı başardı. Niğde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ekipleri suçu ne olursa olsun, başarılı bir takiple sonuca ulaştı. Bu bir kaçak kovalama olayıydı. Sonuç olarak ekibin istikrarlı takibi bir kez daha asayiş ekiplerinin başarısı ile sonuçlandı. Bu yakalama olayı diğer suçlular içinde önemli bir örnek oldu. Gece yarısına kadar süren kacak kovalama operasyonunun ardından polis tarafından kıskıvrak yakalanan Y.B nin Konya’da gerçekleştirdiği tüfekle adam yaralama suçundan aranması nedeniyle Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 Haber okunma sayısı: 1677

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

jandarmanin-dikkatinden-kacmadi

JANDARMANIN DİKKATİNDEN KAÇMADI

20 Eylül 2018 Perşembe 09:43
tir-makasladi--yol-uzun-sure-kapali-kaldi

TIR MAKASLADI, YOL UZUN SÜRE KAPALI KALDI

19 Eylül 2018 Çarşamba 22:39
demiryolunun-kablolarini-caldilar

DEMİRYOLUNUN KABLOLARINI ÇALDILAR

11 Eylül 2018 Salı 11:10
-silah-kacakcilari-yakalandi-

SİLAH KAÇAKÇILARI YAKALANDI

10 Eylül 2018 Pazartesi 14:17

ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE
Sağ Blok Ust Sabit