18 Ocak 2019 Cuma

Gürer, bir dokundu bin ah işitti

gurer-bir-dokundu-bin-ah-isitti

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, toplumun farklı kesimleriyle görüşüp sorun ve taleplerini dinledi..
22 Ocak 2018 Pazartesi 10:15


CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, toplumun farklı kesimleriyle görüşüp sorun ve taleplerini dinledi..

 

Gürer, bir dokundu bin ah işitti

 

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, hafta sonu gerçekleştirdiği Niğde ziyaretinde toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelerek vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.  

İl merkezinde karla mücadele eden işçilere kolaylık dileyen Ömer Fethi Gürer, ziyaret ettiği esnaf ve vatandaşlara adeta bir dokunup bin ah işitti. 

 

Niğde ziyaretiyle ilgili değerlendirme yapan Ömer Fethi Gürer, “Çiftçi, esnaf, sanayici, işçi, işsiz, genç, yaşlı, emekli hep dertli. Hükümet yandaşları hariç toplumun her kesini mağdur” dedi. 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “ memleketimde hemşerilerimle sürekli görüşüyorum, onların sorunlarını bizzat kendilerinden dinliyorum. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan kesim, son yıllarda ciddi manada büyük sorunlar yaşıyor. Çiftçi ürününü değerinde satamıyor. Yoksulluk sınırının 5 bin 238 lira olarak hesaplandığı ülkemizde, 1603 lira ile açlık sınırının bile altında olan asgari ücretle geçinmek zorunda kalan işçinin, emekçinin sorunları zaten katlanarak büyüyor” diye konuştu. 

 

Emeklilerin geçim sıkıntısı yaşadığına dikkat çeken Ömer Fethi Gürer, muayene ücreti, ilaç katkı payı ve ilave ücret adı altında yapılan kesintilerin emeklileri mağdur ettiğini ifade ederek, “Emekliler için bir başka sorun da intibak yasasıyla 2000 yılından sonra emekli olanların yaşadığı mağduriyettir. İntibak Yasası kapsamında 2000 yılından önce emekli olanlarla, aynı şartlar altında bu tarihten sonra emekli olanların maaşları arasında  fark var. Bu konuda mağduriyet yaşayan emeklilerin taleplerini hükümet sürekli görmezden geliyor. Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni bir düzenleme isteniyor ama hükümet bu düzenlemeye de sıcak bakmıyor ” şeklinde konuştu. 

 

İşsizliğin her geçen yıl büyüyen önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 1 milyondan fazla üniversite mezunu gencin işsiz olmasının yarattığı ekonomik ve sosyal sorunun bu hükümet tarafından çözülmesinin mümkün görünmediğini vurguladı. 

 

Kamu kurumlarındaki kadro beklentisi içinde olan taşeron işçilerle de görüştüğünü anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Hükümet KHK ile taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci konusunda bir düzenleme yaptı. Ancak yeni uygulama, var olan taşeron işçi sorununu katladı. Bazı kurumlarda taşeron olarak çalışanlar kadroya alınırken, Karayolları ve Şeker Fabrikaları gibi kurumlarda çalışanların kadro umudu boşa çaktı. Onlar da taşeron sistemin tamamen sonlandırılmasını ve kendilerine de kadro verilmesini istiyor” dedi. 

 

Vatandaşın alım gücünün düşmesi nedeniyle, esnafın da sıkıntı içinde olduğunu vurgulayan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Nereye gitsem, kiminle görüşsem, toplumun her kesimi dert yanıyor. İşçinin, esnafın, işsizin, emekçinin, emeklinin, öğrencinin, memurun, çiftçinin sorunlarını her platforma gündeme getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

 

GÜRERDEN BAŞSAĞLIĞI 

 

Gürer çığ düşmesi sonucu şehit olan askerlere başsağlığı diledi. Acılarını paylaştığını belirtti. Yaralılara acil şifa temenni etti. 
***
***

Haberin etiketleri:

Gürer, bir dokundu bin ah işitti


Haber okunma sayısı: 883

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE