19 Ocak 2019 Cumartesi

KOSGEB 294 İŞLETMEYE 4 MİLYON DESTEK SAĞLADI

kosgeb-294-isletmeye-4-milyon-destek-sagladi

KOSGEB Niğde’de sadece 2017 yılında 294 işletmeye 4 Milyon TL destek sağladı. Faaliyete geçtiği 2013 yılından bu yana 586 farklı işletmeye 10 Milyon TL fon aktardı.
08 Mart 2018 Perşembe 16:16

Hayrettin YENEL

NİĞDE - “KOBİ Gelişim Destek Programı" bilgilendirme toplantısı Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında toplandı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Cemil Kılınç ve KOBİGEL projesi kapsamında destek almaya hak kazanan firmaların temsilcileri katıldı.  Toplantıda konuşan Vali Yılmaz Şimşek KOSGEB’in özel sektörün gücüne güç katmak için tüm kaynaklarını seferber ettiğini söyledi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından Niğde’de KOBİGEL projesinde 8 işletmenin destekleneceğinin altını çizen Vali Yılmaz Şimşek konuşmasının devamında ‘‘Ülkemizin ve ilimiz Niğde’nin kalkınması özel sektörün gücüyle oluyor. Ekonomik hayatımızın üretimin ve istihdamın destekleyici kurtuluşlarından biri olan KOSGEB özel sektörün gücüne güç katmak için tüm kaynaklarını seferber ediyor. KOSGEB bir yandan desteklediği AR-GE Projeleriyle katma değeri yüksek ülkemizin stratejik önceliklerine uygun üretimin yapılmasını teşvik ederken diğer yandan girişimcilik destekleriyle girişimcilik kültürünü geliştirmeye ekonomik çeşitliliği arttırmaya çalışmaktadır. Son dönemde AR-GE’si yapılan ürünlerin seri üretimine dönük yatırımlar ve ithal ara malların ülkemizde üretilmesi için 5 Milyon TL’ye kadar destek verilen iki farklı programla Niğde’mizin kullanıma açılmıştır.  Siz değerli KOBİ’lerimizden yüzde yüz destekli bu programlara başvuru yapmanızı Niğde’mizin ekonomik gücüne güç katmanızı bekliyoruz. KOSGEB Niğde ilinde sadece 2017 yılında 294 işletmemize 4 Milyon TL destek sağladı. Faaliyete geçtiği 2013 yılından bu yana 586 farklı işletmeye 10 Milyon TL fon aktardı.

KOSGEB Niğde’de çeşitli kurumlar iş birliğinde 2017 yılında 30, 2010 yılından bu yana toplam 118 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi. Söz konusu eğitimlerle 4244 katılımcı girişimcilik konusunda eğitildi. Bu katılımcılardan 204’ü işletmesini kurdu ve KOSGEB’den toplam 4.694.940 TL destek aldı.2017 yılında 53’ü kadın olmak üzere toplam 132 yeni girişimciye 2.314. 338 TL destek verildi.KOBİGEL Programı çerçevesinde ‘’ Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin Payının Arttırılması ‘’ projesi çağrısına başvuru yapan KOBİ’ler arasında ilk 3000’e giren Arçim Makine Ltd. Şti., Asrım Sağlık Tekstil San. Tic. Ltd. Şti, Btg Bilişim Ltd. Şti, Ektaş Mozaik Ltd.Şti, Niğmer Mermer Ltd.Şti, Mertaş Mermer Ltd.Şti, Özgür Kaymaz Makine Ltd.Şti ve Yusuf Sarı – Halil İbrahim Yufka Kadayıf KOBİ’ler destek almaya hak kazandı.  


 Haber okunma sayısı: 865

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE