24 Mart 2019 Pazar

ÖZEGEN “ DESTEKLER ÇİFTÇİYE SOLUK ALDIRACAK “ DEDİ

ozegen--destekler-ciftciye-soluk-aldiracak--dedi

Niğde’de 14 bin aileye 18 milyon liralık çiftçi desteği daha ekim başlamadan verilmeye başlandı.
09 Mart 2018 Cuma 15:46Hayrettin YENEL

NİĞDE – Hükümet tarafından çiftçilere sağlanan desteklerle ilgili olarak Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen açıklama yaptı.

DEVAMI İÇİN AŞAĞI KAYDIRINIZ >>>Hükümet tarafından daha önce çiftçilerin desteklenmesi amacıyla,  mazot ve gübre desteği konusunda açıklama yapan Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde 13 bin 864 çiftçinin mazot ve gübre desteği alacağını söyledi. Niğde için verilecek olan destek toplamının ise 18 milyon TL olduğunu açıklayan Özegen, patates ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Patatesin her yıl arz fazlası olması nedeniyle çiftçiyi bir yıl vezir 5 yıl rezil ettiğini söyledi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde’de yarım asrı aşan bir zamandır patates ektiği dikkate alınarak, çiftçinin de bu konuda donanımlarının da bu yönde olduğunu gündeme getirdik. Başbakanımızın talimatıyla, çiftçimiz patateste destek olarak mazotta 13 TL desteği varken havza bazlı destekte mazot için 23.75 TL alacak.ÇİFTÇİLER DESTEĞİ ALMAYA BAŞLADILAR

Hükümetin gübre ve mazot konusunda yapacağı desteğin başladığına dikkat çeken Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, dekarına harcanan 8 litrenin 5 litresini devlet teşvik olarak veriyor. Çiftçilerimiz Ziraat Bankasından almaya başladılar. Niğde’de İPART ile ilgili projelerden hazırlanan 57 projelerden tamamına 70 Milyonun %50 si 35 milyon TL olarak destek sağlandı.

MİSKET ELMASINA NİĞDE ELMASI TESCİLİ ALINACAK

Tarım Bakanı ile ilgili Niğde’ye özel olan misket elması ile ilgili de girişim yapıldı. Niğde’ye özel bir meyve olan elma ile ilgili de tescil edilmesi ile ilgili olarak, bu elmanın da hava bazlı destek alması için bakanlık düzeyinde tarımda Niğde’nin daha iyi noktaya gelmesi için gerekli girişimler başlatıldı. Niğde ye tüm tarım faaliyetlerinin aynı mekânda yürütüldüğü modern bir hizmet binası yapımı gerçekleştirilecek.

YERLİ TOHUMA DESTEK GELİYOR

Niğde’de Patates Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalar sonunda 8 adet yerli tohum üretildiğini belirten Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, “ Bu çok önemli bir gelişme olarak değerlendirilmelidir. Artık patates tohumu ithalatı sona eriyor. Artık kendi yerli tohumu üretip bu konuda verdiğimiz dövizi ortadan kaldıracağız ve daha bereketli bir üretim gerçekleşmiş olacak. “ dedi.

 Haber okunma sayısı: 643

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE