21 Mart 2019 Perşembe

NİĞDE O DAVAYA SAHİP ÇIKIYOR

nigde-o-davaya-sahip-cikiyor

Niğdeliler görülen dava için Ankara ya gittiler..
11 Nisan 2018 Çarşamba 15:27

Hayrettin YENEL

NİĞDE – Niğdeliler, 15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in şehit edilmesi ile ilgili davayı izlemek için Ankara’ya gittiler.

Ankara’nın Sincan İlçesinde yapılan duruşmalara Niğde Midder adlı dernek üyeleri, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katılarak 15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışan FETÖ ‘cü general Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ailesine destek ve davaya sahip çıkmak için Ankara’ya akın ettiler. Davaya destek için Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, İl ve İlçe Belediye Başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlarda bu dava için Ankara Sincan Adliyesine gittiler. 


Davayı ayrıca, Niğde’de faaliyet gösteren, 5 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği(MİDDER) Niğde Şubesi üyelerinin de takip ettiği dava ile ilgili olarak bu gün yapılan yargılamada sanıkların savunmalarının dinlenmesine devam edildi. 

Davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirten Midder Niğde Şube Başkanı Ali Gökkuş iki gündür süren dava ile ilgili olarak şunları söyledi. “ - Haklı davamızın takipçisi olduğumuz Ömer Halisdemir davasına katıldık. Davanın ilk gününde Niğdeli Şehidimiz, Ömer Halisdemir’in avukatları da savcının mütalaasına göre savunma yaptılar. Ömer Halisdemir avukatları ağırlaştırılmış müebbet cezası istemiyle sonuçlanmasını istedi. Mahkemenin öğleden sonra ki kısımda da 2 tane tutuklu dinlendi ve bu tutukluların avukatları savunmalarını yaptı. Tahliye ve beraatlarını istediler. 2. Günde de 7 tane tutuklu ve avukatları savunmalarını yaptılar “ dedi.

Yapılan duruşmalarda sanıklardan biri dışında hepsi beraatlarını ve tahliyelerini istedi. Kalan 9 kişinin savunmaları da bu gün alınıyor. Savunmaların tamamlanmasının ardından mahkeme dava ile ilgili kararını verecek.   
 Haber okunma sayısı: 2122

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE