18 Ocak 2019 Cuma

ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

sehidimizi-son-yolculuguna-ugurladik

NİĞDE ŞEHİDİNİ DUALARLA ve GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI ...
10 Nisan 2018 Salı 15:16


 Hayrettin YENEL

NİĞDE - Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde mayın imha sırasında meydana gelen patlama sonucu Niğdeli Uzman Çavuş Serdal Güneş şehit olmuş 1 askerimizde yaralanmıştı.  

Erzincan’ın Kemaliye ilçesi Sandıklı Mahallesinde bulunan Karanlık Kanyon içerisindeki kullanılmayan tünellerin birinde patlayıcı madde tespit edildi. Patlayıcıların patlatılması için Patlayıcı Maddeler Uzmanı olan Niğdeli Uzman Çavuş Serdal Güneş tarafından müdahale edilirken patlayıcı maddelerin imhası esnasında erken ateşlemeden dolayı Niğdeli Uzman Çavuş Serdal Güneş şehit olmuştu.

Şehidin Cenazesi dün gece yarısı Niğde’ye getirilerek Şehit Ömer Halisdemir Araştırma Hastanesi Morguna kondu. Öğle saatlerinde hastaneden alınan şehidin cenazesi helallik için Niğde Merkez Şahinali Mahallesindeki baba ocağına oradan da cenaze namazının kılınacağı Merkez Fatih Sultan Mehmet Camiine getirildi.Şehidin Cenazesinin Camiye getirilmesi sırasında Şehidin Annesi Nadiye Güneş oğluna ağıtlar yaktı. Acılı anne, şehidin albayrağına sarılmış tabutuna ve fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin eşi ve yakınları da tabutun yanına konan fotoğrafı defalarca öpüp kokladılar. Şehidin başında duran askerlerde gözyaşı dökmemek için kendilerini zor tuttular.

Şehidin cenaze Namazını Niğde il Müftüsü Alaaddin Gürpınar tarafından kıldırıldı. Cenaze namazı öncesi şehit ve tüm şehitler için dualar yapıldı.

Cenaze töreninde şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı dökerken anne Nadiye Güneş, elinde taşıdığı oğlunun  fotoğrafını öperek “oğlum buradayım buraya bak” diyerek feryat etti. Şehidin eşi Sevilay Güneş’te eşinin tabutuna son kez sarıldı ve  ayakta durmakta güçlük çekti.

Cenaze törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Erdoğan Özegen, Alpaslan Kavaklıoğlu, Strateji ve Dış İlişkiler Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ve vatandaşlar katıldı. 

 Babasının daha önce vefat ettiği öğrenilen 38 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Serdal Güneş, evli ve bir 9 yaşında bir kız çocuk babası olduğu bildirildi.

 HABERİN VİDEOSU TIKLA İZLE
   

REKLAM 

HENRY JONES NİĞDE Rezervasyon : 0 537 297 40 05


 
 
 

Haber okunma sayısı: 732

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE