18 Ocak 2019 Cuma

KARDEŞ HALİSDEMİR AFRİN'de MEHMETÇİĞİ ZİYARET ETTİ

kardes-halisdemir-afrinde-mehmetcigi-ziyaret-etti

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan” Zeytin Dalı “ operasyonunda operasyon gerçekleştiren Mehmetçiğe moral desteği için Afrin’e giden 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir şehit aileleri ve gazilerin bir elçisi olarak Mehmetçiği Cephede ziyaret etti.
30 Ocak 2018 Salı 08:33


Hayrettin YENEL

 

NİĞDE(ÖZEL HABER) - Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan” Zeytin Dalı “ operasyonu planlandığı şekliyle devam ediyor.

Türkiye’nin kararlı tutumu sonucunda başlatılan Suriye Afrin “ Zeytin Dalı “ operasyonu planlandığı şekliyle hatasız devam ediyor. Kusursuz bir operasyon gerçekleştiren Mehmetçiğe ise Türkiye’nin dört bir yanından destekler sürüyor. Cephede büyük bir kahramanlık sergileyen Mehmetçik, Afrin’e ilerlemeye ve bölgeyi PKK – PYD mensuplarına dar etmeye devam ediyor.  Sınırda birçok vatandaşımız Mehmetçiğimize her konuda desteğini sürdürürken Türkiye’nin dört bir yanında Mehmetçik için dualar da ediliyor.Bu destek kapsamında Afrin cephesine giden 15 Temmuz Kahramanı Niğdeli Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir, Mehmetçik ve ÖSO askerleri ile bir araya geldi. Cephede askerlerimiz ile sohbet eden Soner Halisdemir, Mehmetçiğe ve yanında operasyona katılan Özgür Suriye Ordusu askerlerine moral oldu. Soner Halisdemir Mehmetçik ve ÖSO ordusuna moral için gittiği Afrin’den SABAH ‘a özel açıklamalarda bulundu.

MEHMETÇİK SAVAŞIRKEN BEN DURAMADIM

Mehmetçiğe destek ve moral için Afrin’e geldiğini belirten 15 Temmuz Kahramanı Niğdeli Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir;

“ – Askerlerimiz ülkemize tehdit oluşturan bölgenin teröristlerden temizlenmesi için “ Zeytin Dalı “ operasyonunu başlattı. Mehmetçiğimiz cephede savaşırken ben Niğde’de duramadım. Afrin de cephede onlarla aynı havayı solumak onlara moral açısından katkı sağlamak için geldim. Türkiye tüm vatandaşları ile Mehmetçiğin yanında, herkes elinden ne geliyorsa o desteği sağlıyor. Bende buralardayım. Mehmetçiğimizin yanındayım. Onlar burada büyük bir kahramanlık sergiliyorlar. Bende bu kahramanlara destek olmak için Afrin’e geldim. Morali zaten çok yüksek olan askerimize moral olmak için Afrin deyim. Askerlerimiz bizleri yanlarında görünce gerçekten çok mutlu oldular. Onlarla sohbet ettik. Onlarla gerçekleştirdikleri kahramanlıkları ve bunun yanında ağabeyim Ömer Halisdemir’i de konuştuk. Mehmetçiğimizle birlikte teröristlere operasyon gerçekleştiren ÖSO mensupları ile de bir araya gelme imkânım oldu. Onlar da Mehmetçiğin gücünü arkalarında hissediyorlar.  Onlarında morali gerçekten moralleri çok yüksek. “ dedi.

Afrin cephesinde Mehmetçiğin ele geçirdiği bölgelerden birinde yüksek bir yere dikilen Türk Bayrağının yanına çıkan Soner Halisdemir, o anda yaşadıklarını da söyle anlatıyor.

“ – Mehmetçiğimiz Afrin de teröristleri tek tek temizliyor. Teröristlerden temizlenen bölgelere şanlı bayrağımızı dikiyorlar. Bayrağımızı dalgalandığı yerde görmek bir Türk olarak bana büyük bir gurur verdi. Bu mücadeleyi veren Türk Silahlı Kuvvetlerimize Allah nice zaferler nasip etsin. Bayrağımızı tepede görünce heyecanlanmamak, ona sarılmamak mümkün değil. Afrin‘de  bayrağımızın dalgalandığını görmek büyük bir gurur. O duyguyu bende yaşadığım için kendimi daha huzurlu hissettim. “ dedi.

ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNİN SELAMINI GÖTÜRDÜM

Tüm şehitler ve gazi ailelerini temsilen Mehmetçik ve ÖSO mensuplarına moral desteği için Afrin ‘e gittiğini ve onlardan cepheye selam götürdüğünü belirten 15 Temmuz Kahramanı Niğdeli Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir,

”- Mehmetçiğimizin şu an en önemli ihtiyacı üst düzey moral. Onların moralleri zaten çok yüksek. Bende onlara tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin ailelerinden selam götürdüm. Onların bir temsilcisi olarak bir şehit kardeşi olarak Mehmetçiğimizin gerçekleştirdiği ve bu büyük kahramanlığın Afrin’de büyük bir zaferle sonuçlanacağını Allah’ın izni ile biliyoruz. Türkiye’nin her noktasından Mehmetçiğimize destekler her konuda sürüyor.  Bende her zaman askerimizin yanındayım. Nerede olursa olsun, verilecek her göreve her zaman hazırım. “ dedi.

Sınır bölgesinde 8 Kurban Keserek Mehmetçiği cepheye karnı tok uğurlayan Yörük Teyze ile de bir araya gelen Soner Halisdemir O Teyzenin de elini öperek teşekkür etti. Bölgede yaşayan Suriyeli ve Türk vatandaşları ile de bir araya gelen 15 Temmuz Kahramanı Niğdeli Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir, onlarla da sohbet etme imkanı buldu. Soner Halisdemir Afrin den ne zaman döneceği konusunda kesin bir gün olmadığını da belirtti. Haber okunma sayısı: 778

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE