18 Ocak 2019 Cuma

Yazarımız Hülya Sezgin Cumhuriyete Sahip Çıkanlar Panelinde Ödüle Lâyık Görüldü

yazarimiz-hulya-sezgin-cumhuriyete-sahip-cikanlar-panelinde-odule-lyik-goruldu

Yazarımız Hülya Sezgin İzmir'de İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nin düzenlediği "İzmir'de Cumhuriyete Sahip Çıkanlar " panelinde Atatürk'ün hayâlini kurduğu modern Türk kadını dalında ödüle lâyık görüldü.
24 Aralık 2017 Pazar 12:44


Öğrenciler tarafından yapılan seçim sonucunda;

Yaptığı resimler ve açtığı kişisel sergilerde bayrağımızı dalgalandırarak Atatürk’ün hayalini kurduğu modern Türk Kadını çizgisini devam ettirdiğini çalışmaları için www.nigdehaberci.com haber sitemizin yazarı Hülya Sezgin'eÇocuğun çok önemli, değerli bir birey olduğu ve onların bizim geleceğimiz olma inancı ile çocuklarımız adına Atatürk’ün ilkelerine bağlı kalarak yaptığı çalışmalar için Neşe Can Hürtürk'e,

Tek gerçek yol göstericinin bilim olduğunu vurgulayarak Atatürk’ün fikirleri ışığında görme engellilerin eğitim ve öğretim hayatına kattıkları ve onlara yol gösterdiği için Tülay Yazgan'a verildi.

 “Kentimizde Cumhuriyet’e sahip çıkanlar” ödülleri kapsamında, 2001 yılından bu yana aralarında Semra Sezer, Yekta Güngör Özden, Asuman Boyacıgiller, Ergün Aybars, Filiz Eczacıbaşı Sarper, İskender Özturanlı, İsmail Sivri, Sancar Maruflu, Yaşar Aksoy, Ahmet Piriştina, Rengim Gökmen, Hurşit Tolon, Meral Göksu, Nevvar Salih İşgören, Hasan Fehmi Mani, Berin Taşan, Zuhal Yorgancıoğlu, Aziz Kocaoğlu, Emine Çizgenakat, Hakan Tartan, Ayla Selışık Tamar, Mehmet Ali Molay, Nedim Atilla, Ali Kocatepe, Prof. Dr. Seval Sekin, Yılmaz Özdil, Yrd. Doç. Dr.Türkan Başyiğit, Prof. Dr. Aydın Bıçakçı, Şerife İnci Eren, Hanri Benazus, Prof. Dr. Şevkinaz Gümüşoğlu, Muzaffer Tunçağ, Ramazan Urgancıoğlu, Reha Midilli, Altuğ Dilmaç, Uğur Dündar, Müjdat Gezen, Fatih Portakal, Prof. Dr. Şadan Gökovalı, Nedret Güvenç ve Prof. Dr. Nur Olgun’un da bulunduğu pek çok isme ödül verildi.Çamlaraltı Koleji öğrencilerinin yaptığı sunumlar ve müzik dinletileriyle başlayan ödül töreninde sırasıyla ödül alan konuklar, oylama sonucunda kendilerini bu ödüle layık gören Çamlaraltı Koleji öğrencilerine ve Çamlaraltı Ailesi'ne teşekkürlerini sunarken Cumhuriyetimize sahip çıkanlar arasında yer almaktan duydukları gurur ve sevinci dile getirdiler.

Bu yıl farklı olarak okul aile birliği tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dirikal ve Kurucu Temsilcisi Melekşen Dirikal'a sürpriz ödül verilmesi üzerine Engin Dirikal ödül vermenin yanında ödül almanın da güzel olduğunu söyleyerek izleyicileri gülümsetti. 

******
Yazarımız Hülya Sezgin'i aldığı bu anlamlı ödül nedeniyle www.nigdehaberci.com ailesi olarak tebrik eder.Sanat hayatında nice başarılara erişmesini dileriz.

Haberin etiketleri:

Hülya Sezgin, Ödül


Haber okunma sayısı: 838

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE