19 Ocak 2019 Cumartesi

AÇIK KAPI PROJESİ NİĞDE’DE BAŞLADI

-acik-kapi-projesi-nigdede-basladi

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Vatandaşların sorunlarının dinlenecek..
14 Mayıs 2018 Pazartesi 13:56


Hayrettin YENEL

NİĞDE - İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Vatandaşların sorunlarının dinleneceği, yönlendirileceği ve çözüm aranacağı bir birim olarak faaliyete geçen ‘Açık Kapı Milletin Kapısı Projesi’ Niğde Valiliği’nde hizmete girdi.

 “Açık Kapı Milletin Kapısı” projesinin tanıtımını yapan Vali Yılmaz Şimşek konuşmasında vatandaşın devlete taleplerini daha kolay iletmesinin sağlanacağını ve tüm işlemlerin kayıt altına alınacağını söyledi. Açık Kapı projesinin temel amacının vatandaşın taleplerinin çözüme kavuşturulması ve vatandaşın mutlu edilmesi olduğunu belirten Vali Yılmaz Şimşek; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun verdiği talimatlarla tüm illerde başlatılan açık kapı projesi valiliğimizde de bugün itibarıyla hizmet vermeye başlamıştır” dedi.

Açık kapı projesinin başlıca amacının vatandaşlarımızın kamu hizmetine daha kolay bir şekilde erişmesini sağlamak olduğunun altını çizen Vali Yılmaz Şimşek; “Projenin bir diğer amacı ise vatandaş memnuniyetini ve kamu hizmet kalitesini artırmaktır. Ayrıca vatandaşlarımızla devlet arasındaki karşılıklı güven ve iletişimi daha üst seviyelere çıkarmaktır.Proje kapsamında Valiliğimizde görevli 5 personelimiz eğitimlerini tamamladı ve vatandaşlarımız tarafından gelen talep ve müracaatları alacaklar ve konuyla ilgili birimlerde takipleri yapıp; 7 iş günü içerisinde konunun sonucunu vatandaşlarımıza bildirecekler. Yine tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızda bir amir birde memur bu konuyla ilgili sorumlu olacaklar.

Vatandaşlarımız bizzat buradan müracaat yapacakları gibi www.acikkapi.gov.tr adresinden ve açık kapı mobil uygulamasından da müracaatlarını yapabilecekler. Bu şekilde müracaat eden vatandaşlarımıza da yine SMS yoluyla 7 iş günü içerisinde bilgi gönderilecektir.

‘Açık Kapı Milletin Kapısı Projesi’nin uygulanması ve faaliyete geçmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor; projemizin ilimize ve tüm milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.  

 Haber okunma sayısı: 576

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE