19 Ocak 2019 Cumartesi

Milletvekili Özegen “TÜRKİYE ŞAHLANIYOR”

-milletvekili-ozegen-turkiye-sahlaniyor

Ak Parti Niğde Milletvekili ve Akdeniz-Pa Komisyonu Başkanı Erdoğan Özegen Niğde Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantısına katıldı.Yeni seçilen yönetime ve üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Çarpıcı açıklamalarda bulundu.
08 Mayıs 2018 Salı 16:57

 NİĞDE - Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada;
3 yıl önce ben Niğde’ye geldiğimde sizin organize ettiğiniz tarım fuarının açılışında aşağı terminalin orda ben kendimi de eleştiren bir adamım ben o zamanda Ak Parti üyesiydim ve orda çıktım bakanların önünde Niğde niye ipartta yok diye ben eleştirdim kendimi eleştirdim,eleştirmeliyiz de dedik ya içerde köy dışarda soy kavgası diye içerde milliyetçiyiz bunu yapacağız ama ulusal alanda daha farklı.Peki ne oldu biz onu eleştirdik şimdi ipart projeleri hiç eski özelliğini kaybetti kaynak yok iparta girenleri hiçbiri almıyor ama ben 2-3 yıldır ipartta Niğde yok diye Niğde’ye kırsal kalkınma projelerinin tamamında pozitif ayrımcılık yaptırıyorum.Geçen sene yapmış olduğumuz 67 projenin 3 tanesi sonra geri çekti 64 tanesi tamamen desteklendi 35 trilyon hibe bu şehre girdi bu şehre katma değer oldu sizin içinizden de bunları alanlar, yatırımcılar var. Bu sene yine 67 tane projemiz  90 projeden hariç 67 proje aldık çevre illerimizin tamamına bakın bu projenin zekatı kadar proje almamışlardır işte açık meydanda konuşuyorum sorabilirsiniz.
Bunlar sanmayınki dururken olmuyor arkadaşlar tabi çok konuşabiliriz dilin kemiği yok ben sizin bir kardeşinizim sonuçta taşıdığım vekalaet sizin vekaletiniz ama benim dönüp dolaşıp geleceğim yer sizin yanınız.Ben bu memlekette orta ölçekli bir esnaf ailesinin çocuğu olarak bu Niğde bana çok şey verdi 81 milyonun içerisinde 550 tane hiçbirşeyle mukayese edilmeyen milletvekili olma şerefini önce rabbim sonrada siz değerli Niğde’li hemşehrilerim verdiniz.

NE ALDATAN OLACAĞIZ NE ALDANAN OLACAĞIZ DÜRÜST OLACAĞIZ

Özegen konuşmasında;Ben bunun bilincinde olarak hareket ediyorum bu sorumlulukla hareket ettiğim içinde size ait olan bu görevi geri verdiğimde de de sizin içinize döndüğümde asla selamı alınmayan biri olarak dönmek istemem onun için bir ilke edindim ,ne altatan olacağız ne aldanan olacağız dürüst olacağız olmayacak şeyleri konuşmayacağız olacak şeyler varsada 24 saat bunun takipçisi olarak onun gereğini yapmak için gayret edeceğiz.Elbette daha mükemmeli varmıdır? Herşeyin daha mükemmeli vardır eksik arıyorsanız bana bakabilirsiniz en eksik adam benim ama şundan şüpheniz olmasın biz sizin vekalaetinizi sizin başınızı öne düşürecek hiçbir iş içinde olmadık bunu iftiharla söyleyebilirim hiçbir işin içinde olmadık hatta bilmeyerek eksiğimiz olmuşmudur olmuştur.Kusursuz dost arayan dostsuz kalır hiçbir siyasi ayrım yapmamışızdır. Bunu bana Niğde’de çıkıp bir arkadaşım bana şu konuda siyasi ayrım yaptınız derse ondan özür dilerim. Çünkü ben milletvekilliğini millete ait bir şey olduğunu asıl olan asaletin ise bu milletin kendisine ait olmak olduğunu bilen ve bu inançla bu siyaseti yapan bir arkadaşınızım.Onun için sizden biriyim diyorum hiçbir ayrım yapmaksızında  ben milletvekilliğinin 2007 den sonra bıraktığımdada her birinizin yanına geldiğimde de o hüsnü kabulü görmüşsem bu benim özelliğimden değil sizin kadirşinaslığınızdan sizin hakseverliğinizden kaynaklanan bir şey olduğunuda bir kere daha ifade etmek isterim.
Dolayısıyla tarımla ilgili birçok şey yapıyoruz. Yine biz bu 3 yıl içerisinde tıp fakültesi hava alanı hızlı tren gibi birçok sözlerimiz oldu.Bu Sözlerimizin birçoğu gerçekleşti.Tıp fakültesi gerçekleşti otoyol projesi yapıldı . Fakat Niğde kamuoyunda birşey var size söylemek istiyorum adam somut eliyle şunu tutmak istiyor.Hızlı tren yapıldıda Niğde dışındamı kaldı? Yok böyle birşey bir proje yapılıyor daha bu proje şurdanmı geçiyor burdanmı geçiyor şimdi şunu söylüyor proje diyor Niğde’ye 15 km. ben Niğde’deki yükleme alanını değiştirelim diye ticaret sanayi odamız kaç senedir gayretin içerisindeydi.Benim veklilliği bıraktığım dönemde de geldiler niye? şehrin içinde artık tren yolu bilmem ne şehri bölecek yani bunun neresini tartışıyoruz anlamıyorum. Ulaşımın bu kadar önemli olduğu yerde bunun neresini tartışıyoruz anlamıyorum. Dolayısıyla şunu ifade edeyim bu verdiğiniz sözlerin hepsi bir bölümü hayata geçti bir bölümüde şuan da hayata geçmek safhasında.Ama bütün bunları değerlendirirken şöyle değerlendirmeniz lazım Türkiye 3 yıldır bunları yaşıyor ve bu ekonomik koşullar içerisinde bide uluslar arası savaş yapıyor yani herşey güllük gülistanlıkta bunlar yapılmadımı arkadaşlar böyle bişey yok ve bakın şuanda Niğde’de yeni 400 + bide ağız diş sağlığı hastanesi olmak üzere bitmek üzere haziranda ihalesi yapılıyor çok büyük bir sağlık hizmetine daha kavuşuyoruz.Şuanda Kayseri’den bizim Sazlıca’nın ordaki çevre yoluna kadar çevre yolumuz başladı. Burdan burdanda başlıyacaklar sıcak karışım yani otoyol gibi bir başka asfalt çalışması yapıyoruz geçen yıl ihalesini yaptırdık ve gümümşler kavşağından polis okulunun oraya kadar da atasanayinin iki tarafından toplayıcı yollar yaptırıyoruz ki şehri rahatlatalım sanayiyi rahatlatalım bunlarla uğraşalım diğer taraftan bu Tepeköy Çiftlik yolu bu uzadı bu yol hiç gündemde yoktu.Biliyorsunuz bunu gündeme getirdiğimde bide Türkiye’de böyle bir şanssızlık var işte bizim kent ormanında başladığımız bir spor salonumuz var 3 tane mütaahit kaçtı geliyor ihalede teklif veriyor adam gidiyor arkadaş yani sonuçta kanun var nizam var milletvekili olsan napacan başbakan olsan napacan adam geliyor ihaleyi alıyor yarısında kaçıyor.Bir adliye başladı mütahit iflas erteleme istedi içinizdende belki bi sürü alacağı olan komşularımız var kentsel dönüşümde ilk ihale yapıldı mütahiti kaçtı o öyle gitti 5 tane mütahit değişti arkadaşlar yani Niğde’nin sorunları yapılıyor takip ediliyor ama böyle bir sorun var şuanda hızlı tren projesi biz oluruz olmayız ama artık Niğde’ye hızlı tren projesi verildiği gibi yapılacaktır. Bu proje gerçekleştiği zaman bunun içinde Niğde’de var ömrümüz varsa hepimiz göreceğiz.
Havalanı yapılacaktır birde işin hepsi bana fatura ediliyor açık söyleyim ya şimdi garip bişey bizim hükümetimizin Ahmet Davutoğlu başbakanken geldi burdasöz verdi benim görevim Niğde’nin sorununu hükümete götürüp kabul ettirmek ben bunu kabul ettirmişim Başbakan gelmiş ilan etmiş şimdiki Başbakanımız sayın Binali Yıldırım o geldiğinde ne dedi? Oda söz verdi benim görevim bunların takipçisi olmak ben mütahit değilim elime kürek alıp ben yapacak değilim.Onun için biz Niğde’de önemli işler yapıyoruz TOOB kapsamında yaptığımız işler büyük siz burda ticaret sanayi odası meclisi olarak bunları bilmeniz sizin en doğal hakkınız olduğunu düşünüyorum. Çünkü sizlerin temsil ettiği kitlelerde bunları bilmek durumunda diye düşünüyorum.

NİĞDE’DE KONUŞULAN PROJELERİN HEPSİ HAYATA GEÇTİ

Ak Parti Niğde Mileetvekili Erdoğan Özegen konuşmasında Niğde’de konuşulan projelerin hepsini hayata geçirdik.
Özegen;Niğde’de konuşulan projelerin hepsi hayata geçti. Tıp Fakültesi olacak olmayacak derken oldu işte morfoloji binasının ihalesi yapılıyor diğer taraftan Niğde’nin şehir merkezinide güzelleştirecek adımlar attık Niğde’deki bu gördüğünüz belediye dahil olmak üzere jandarma askerlik şubesi vilayet tapu vs buranın tamamını kaldırıyoruz.53  bin metrekarelik bir alanı bu şehre bir güzel kent meydanı bir hükümet konağı şehrin geçmiş tarihi yapısına uygun aynı zamanda bir kongre merkezi özelliğini taşıyacak toplantı salonlarıyla aynı zamanda şehir üniversitesinin getirdiği sosyal kültürel aktivitelerin gençlerimizin her türlü sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak bir meydanıda planladık bitirdik.Buda haziran temmuz gibi ihaleye çıkacak Niğde için çok önemli bir proje diğer taraftan şehir trafiğini sıkıştıran emniyet müdürülüğü binamızı jandarmanın oraya taşıyoruz. Öğretmen evinin tarihi şekliyle restore ettirip orayı bu şehrin bir kimliği haline getirip herkesin kullanabileceği bir misafirhane konumuna getireceğiz.Diğer tarftan tarihi yapıyı yine ticaret sanayi odası ve üniversitemizin işbirliği ile bir alan yönetimi kurmak istiyoruz buranında tarihi kentsel imar planı nı beklediğimiz için bekliyoruz belediye bu planı yaptırıyor dolayısıyla arkadaşlar Niğde bu manada hakikaten ben şunu söyleyim Niğde’nin bütün konusuna hakimiz böyle bir sıkıntı yok elbetteki daha mükemmel olursa ben her zaman şunu söyledim bana Niğde’li hangi hemşehrimiz hangi öneriyi getirdide ben takip etmemişsem özür dilerim stad meselesinide çözüyoruz belediyedeki olan değişimler falan hızını kestiğinide açıkça ifade edebilirim dedi.

Toplantının ardından Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen Niğde Ticaret Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu’na ve Niğde Ticaret Borsası Başkanı  Zafer Uyanık’a hediye verdi.Haber okunma sayısı: 582

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE