27 Haziran 2019 Perşembe

AKŞENER MÜMİN İNAN İÇİN OY İSTEDİ..

aksener-mumin-inan-icin-oy-istedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Niğde Belediye Başkan adayı Mümin İnan’a destek vermek için Niğde’ye geldi. Karayoluyla Niğde’ye gelen Akşener i...
23 Mart 2019 Cumartesi 18:44

NİĞDE İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,   partisinin Niğde Belediye Başkan adayı  Mümin İnan’a destek vermek için Niğde’ye geldi. Karayoluyla Niğde’ye gelen Akşener ilk olarak Bor İlçesinin Çukurkuyu Beldesinde bulunan 15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir’in Kabrini ziyaret ederek, aileye başsağlığı diledi. Kabir ziyaretinin ardından Akşener, Bor İlçesinde esnaf ziyaretinde bulundu, çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra  Niğde’de yeni çarşıda düzenlenen mitingde konuşan  Akşener, "Hanımefendiler, aynı arkadaşlarınızla 41 Yasin'e, Cuma dualarına, Ramazan'da aynı arkadaşlarınızla mukabelelere gideceksiniz. Sakın gönül, kalp kırmayın, bir belediye seçimi neticesinde birbirinizin yüzüne bakamayacak hale gelmeyin." dedi.

Seçimde belediye başkanı, meclis üyesi, muhtar ve il genel meclisi üyesi seçileceğini dolayısıyla adayların projeleri, hizmet anlayışlarına bakılması gerektiğini belirten Akşener: “ "Hanımefendiler, aynı arkadaşlarınızla 41 Yasin'e, Cuma dualarına, Ramazan'da aynı arkadaşlarınızla mukabelelere gideceksiniz. Sakın gönül, kalp kırmayın, bir belediye seçimi neticesinde birbirinizin yüzüne bakamayacak hale gelmeyin. Beylere sesleniyorum. Aynı camide saf tutacaksınız, aynı apartmanda karşılıklı oturuyorsunuz, oturacaksınız, akrabalarınızla dostlarınızla ahbaplarınızla gönül kırmayın. Ertesi gün 1 Nisan'dan sonra hayat devam edecek birbirinizin yüzüne bakacaksınız." diye konuştu.

Akşener, şunları kaydetti:  “"Sert dil ne diye soracak olursanız, ekonomi berbat, işsizlik hat safhada, tarım çöktü, EYT'lilerin durumu kötü, işsiz gençler umutsuz halde, çiftçinin durumu rezalet, patateste geçen sene döktünüz bu sene biraz para edecek oldu, şimdi Tarım ve Orman Bakanı çıktı patates ekmeyi 142 bin dönümde 25 ilde yasakladı. Bir baktık ki dünyanın en büyük patates firmasının orta doğu danışmanıymış. Bunları konuşturmamak için sizin dertlerinizi kamuoyunda konuşulup bu dertlere çare olunmasının üzerinde durulmasın diye bu sert dil her gün artarak devam ediyor. Bir haftamız kaldı. Bir haftanın sonunda bir karar vereceksiniz elbette size buradan sesleniyorum, Mümin İnan'a oy istemek için geldim."

Akşener: “Bu seçimin düşman kuvveti benim. Bana önce; bu kadın, sonra Bayan, arkasından Güya Hanımefendi, sözleriyle hitap etti. Bu sözleri hanımlarımızın ferasetine emanet ediyorum. Cenab-ı Hakk’ın dışında korkacağım bir kul yoktur. İsteyen hapis eder, isteyen vurdurur. Ben, ‘nefes ne bir an evvel, ne bir an sonradır’ anlayışına inanmışımdır. Eğer Cenab’ı Hak bana bir musibet nasip etmişse, bu musibet için de birilerini vesile kılacaksa, hoş gelmiş sefa gelmiş” dedi.Mutsuz olan çocukların üreten belediyeciliğe Üreten Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu kaydeden Akşener: “ "Artık sizin isteme vaktinizdir. Emeklilikte yaşa takılanların durumunu meclise getirdik, EYT'lire türedi dedi. Çünkü artık seçmen de veli nimet değil. Nasıl olsa ne istiyorsam yerine getiriyor. Çiftçi 6-6,5 liraya mazot kullanıyor ama malesef yatlar ÖTV'siz kullanıyor. Bütün bunlara baktığınız zaman tarımda üreten bir Türkiye'nin, 4 yıllık üniversite mezunu olup iş bulamadığı için mutsuz olan çocukların üreten belediyeciliğe Üreten Türkiye'ye ihtiyacı var. Bunun yapılabilmesi için 31 Mart'ta Niğde'de kulağı çekeceksiniz. Kadınlara sesleniyorum anne terliğini atabilirsiniz." şeklinde konuştu.

  

 Haber okunma sayısı: 1483

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gultekin-tbmm-de-konustu-nigdeyi-anlatti

GÜLTEKİN TBMM de KONUŞTU NİĞDE'Yİ ANLATTI

26 Haziran 2019 Çarşamba 15:59
nigdenin-marka-kent-finali-bu-gun-

NİĞDE'NİN MARKA KENT FİNALİ BU GÜN

20 Haziran 2019 Perşembe 09:58
ergun--yildirim-icin-oy-istedi

Ergun, Yıldırım İçin Oy İstedi

17 Haziran 2019 Pazartesi 13:13
vekiller-yagmur-duasina-katildilar

Vekiller Yağmur Duasına Katıldılar

08 Haziran 2019 Cumartesi 21:58
anadolu-fk-dan-onemli-etkinlik

ANADOLU FK 'DAN ÖNEMLİ ETKİNLİK

30 Mayıs 2019 Perşembe 16:45

GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE