20 Mart 2019 Çarşamba

BAKAN EROĞLU 70 MİLYONLUK YATIRIM İÇİN NİĞDEYE GELDİ

bakan-eroglu-70-milyonluk-yatirim-icin-nigdeye-geldi

… Niğde de çeşitli açılış ve temel atma törenleri için geldi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyanın en tecrübeli lideri olduğunu söyledi.
23 Mayıs 2018 Çarşamba 15:42

Hayrettin YENEL

NİĞDE - Niğde de çeşitli açılış ve temel atma törenleri için geldi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyanın en tecrübeli lideri olduğunu söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Niğde ziyaretini gece yarısını geldiği sahur programında gerçekleştirdi. Şehit Ömer Halisdemir meydanından gece 01:00 de başlayan törende 70 milyon TL lik yatırımların temel atma ve yapımı tamamlanan yatırımlarında açılışını gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman köylülerinin yararına sunulan arazilerin bademlik yapılması için köylülere 49 yıllığına tahsis edilen arazilerin sertifika dağıtımını gerçekleştirdi. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu daha sonra Ak Parti İl Teşkilatında düzenlenen toplantıya katıldı. Bakan Eroğlu burada yaptığı konuşmasında; 24 Haziranda gerçekleştirilecek olan seçimlere dikkat çekti. Eroğlu bu seçimlerin Türkiye için çok önemli bir seçim olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyanın en tecrübeli devlet adamı ve lideri olduğunu söyledi. Bakan Eroğlu şunları söyledi.

“- 10 Baraj 3 göletin yapımını gerçekleştirdik. Bu baraj sayısı kısa süre içerisinde 15 baraj var. 33 dere ıslahı gerçekleştirdik. İlk kez sahurda temel attık açılış yaptık. Bu benim için unutulmaz bir anı olacak. ” dedi.“- 24 Haziran da bir seçim var. Bu seçim tarihimizdeki en önemli seçim. Çünkü sistem değişiyor.  Artık eskisi gibi değil. Daha önce % 36 – 37 ile iktidar olunurken şimdi % 50 + 1 ile Cumhurun başkanı seçilecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığına çok layık bir insan. Dünya da en tecrübeli devlet başkanlarından genel başkanlardan biridir. Eskiden bir bolu tünelini 30 yılda aşamadılar. İstanbul gibi büyük bir şehri yönetti. İstanbul’un belediye başkanı iken çöp dağları vardı. Ümraniye’de bir çöp dağı patladı onlarca insan öldü onlarca vatandaşımız öldü. İnsanlarımız çok çabuk unutuyor. Şimdi bunlar olsa bizi çiğ çiğ yerler. İSKİ’yi soydular, o buzdağının görünen kısmı.  İstanbul’un sorunlarının tamamını çözdü. Bu işler kolay değil bunlar yapılıyor ama nasıl yapılıyor. Bu işler bir tecrübe işi, bilgi işi. “ dedi.

Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin’de yaptığı konuşmasında;

“ -  Ak parti göreve gelemden önce 2 gölet varken şimdi ise birçok gölet ve barajlarımız yapıldı. Bu barajlar bölge halkımızın geçim kaynaklarını artıracak.. Emen ovası ve misli ovasının en önemli problemi su problemi var. Bu bölge KOP bünyesinde olduğu için yeni kuyu açılamıyor. Bu nedenle tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde maliyetler çok artmaktadır. Yeni çıkan kanunla arazi toplulaştırma işleminin olduğu bölgelerin altyapılarının da bir an önce çözümlenmesi gerekir, bu konuda desteklerinizi bekliyoruz “ dedi.
 Haber okunma sayısı: 1303

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE