19 Şubat 2019 Salı

MUHARREM İNCE NİĞDE’DE HALKA HİTAP ETTİ

muharrem-ince-nigdede-halka-hitap-etti

CHP ‘nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem ince Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanında, halka hitap etti.
15 Mayıs 2018 Salı 17:01

Hayrettin YENEL

NİĞDE – CHP ‘nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem ince Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanında, halka hitap etti.
Aksaray mitinginin ardından Niğde’ye otobüsle gelen CHP ‘nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yaptığı konuşmasında medyanın kendisinin mitinglerini yayınlamadığını belirterek,
“ Bunlar bizi yayınlamıyor. Demek ki bunlar şunu istiyorlar. Televizyon Kanalların önünde miting yapağım. “ dedi.
Filistin’de yaşananlara da değinen Muharrem İnce, Filistin'de bir insanlık dramı yaşandığını, ABD ve İsrail in Müslümanlara zulüm yaptığını söyledi.
İnce konuşmasına şu şekilde devam etti.
“ Cumhurbaşkanına bu konuda her türlü yardıma hazırım. Ak Parti İsrail ve Ortadoğu politikalarını anlatmayı erteliyorum. Böyle durumda 81 milyon tek yürek olmalıyız. Uluslararası vicdana aykırı bu durumu bütün partiler olarak hepimiz kınamalıyız. ABD dünyada yalnız kalmalıdır. Bu ateş herkesi yakacaktır bunun için bütün insanlık ayağa kalkmalıdır. Cumhurbaşkanına söylüyorum. Sana sesleniyorum. Dik dur eğilme hepimiz yanında duracağız. Bu konuyu seçimin malzemesi yapma, istismar etme şov yapma gereğini yap. Seçim meydanlarında ramazanın Filistin’in sömürüsünü yapma. Milletin derdi de ortada kalmasın.. “
Patates konusuna da değinen ince Niğde’nin bu konuda en çok ezilen il olduğunu belirterek  “ 15 kuruşa patates satıyorsunuz. En fazla ezilen kent Niğde. Bunun hesabını sormak sizin işiniz. “ dedi.
İnce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de şunları söyledi. “ 24 Haziran bu işe yarayacak. Hep birlikte bir şey yapacağız. 81 Milyon 24 Haziran da bunu yapacağız. Erdoğan ın dönemleri çıraklık, kalfalık, kalfalık ve ustalık dönemiydi. Şimdi O’nun emekliliğe göndereceğiz. “
Cumhurbaşkanı olduğunda Kamyoncuların  K1 – K2 belgelerini kaldıracağını, Polislerin mesai ücreti alacaklarını, polislere de pazar günleri maç görevi yazılmayacağını ve sendikalı olacaklarını belirten Muharrem İnce miting konuşmasına şöyle devam etti.
“ Her yıl 10 bin öğrenci yurt dışına gidecek. Gençler 475 TL kredi alıyor. Okul bitince işe giremiyorsunuz. Okul bitince işe giremiyorsanız2 yıl 475 TL almaya devam edecek. Öğrenciler bütün müzelere bedava girecek.
Kadınlar benim ülkemin çalışanlarının % 32, nüfusun yarısı kadın. 5 yıl içerisinde çalışan kadın sayısı  % 50 % 50 olacak. Bunu gerçekleştireceğiz. Çiftçiler köylüler hayvancılar size sesleniyorum. Sizin sorunlarınızı çözmek çocukluğu çobanlıktan gelen biri olarak boynumun borcudur.
Türkiye de 2006 da bir kanun çıktı. Milli gelirin % 1 ini tarıma vereceğiz dediler. Yarımı hiç geçmedi. 30 milyar dolar vermeleri gerekirken 12 milyar doları geçmemiştir. 2002 de 4 kilo buğdayla 1 kilo mazot alırken şimdi 6 kilo ile bir kilo mazot alıyorsunuz. Bu ülkenin yeni bir anlayışa ihtiyacı var. Bunlar yol yaptılar mı ? yaptılar ama kalite yok çöküyor. Okul yaptılar öğretmeni yok. Ben her konuda kalite konuşağım. Bakın ne diyorlar, Ey CHP diyor. Sen köprü yaptın mı diyor.  Eyy Erdoğan sen hiç şeker fabrikası yaptın mı?  Ey Erdoğan sen hiç Tekel, Tüpraş, Petkim, yaptın mı. ? Köprü yaparsın, ama önemli olan gönüllere köprü yapmaktır. Ben rozetimi çıkardım. Herkesin Cumhurbaşkanı olacağım. Tek olan bir kesimin olmaz. Bayrak herkesin bayrağıdır. Ak Partinin CHP nin bayrağı olmaz. Ben 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım.
Şimdi bakın ne yapacağız. Memleketin sorunu ne 1. Türkiye Televizyon üretiyor ama bir televizyondan 10 euro kazanıyor. Türkiye Otomobil üretiyor 1 otomobilden 100 euro kazanıyor. Çünkü patenti Türk değil, markası Türk değil.. Biz tasarım yapacağız. Türkiye in dünyadaki ilk 100 marka arasında bir Türk markası yok. Biz bunları yapacağız çocuklarımızı yetiştireceğiz. Cumhurbaşkanına bir öğrenci espri yapacak mümkün mü. Hemen polisler eve geliyor haydi hapse.
1 yıl Cumhurbaşkanlığı yaptıktan sonra Stadyuma girdiğinde insanlar yuhalıyorsa düşünmeliyim.
Cumhurbaşkanı olur olmaz Paso ligi kaldıracağım. Benim gençlerimin Almanların, İngilizlerin gençlerinden ne farkı var.  Çocuk sınava girecek para var. 81 Milyonluk ülke gençlerine bedava sınav yapamıyorsa yazıklar olsun. Sizin çocuklarınıza en iyi eğitimi vereceğiz. En iyi okul, laboratuvar, kütüphane ve temiz tuvaletleri olacak. 0 – dan 18 yaşına kadar O ananın babanın olduğu kadar devletinde çocuğudur.

İlk kararnamem şu olacak. 0 – 18 yaşına kadar ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanacak. Otizm li çocuklar onlar benim göz bebeğim. Bunların 350 bininden 21 bini eğitim görüyor,  hepsi eğitim alacak. Bu ülkenin gençlerine kadınlarına sesleniyorum. Bana bir avuç pirinç verin size bir kazan pirinç pilavı yapacağım. Memleketin beka sorunu varsa istikrar olur mu. Ekonomiyi anlatıyorlar, doları euroyu durduramıyorlar. Erdoğan diyor ki sizin tek derdiniz Erdoğan’ı indirmek diyor. Benim derdim Erdoğan’ı indirmek değil benim derdim mazotu, gübreyi, doları, euroyu indirmek. Ben gelince bunlar inecekse sen de in be kardeşim in yani.Ben gariban Cumhurbaşkanı adayını size emanet ediyorum. Bana gariban cumhurbaşkanı dedi. Ben kendisinden 5,5 ay fazla milletvekilliği yaptım. Aynı maaşları aldım. Ben neden gariban kaldım da Erdoğan neden zengin oldu ben onu anlayamıyorum. “ Dedi.
 

 
Haber okunma sayısı: 1335

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE