27 Haziran 2019 Perşembe

RASİM YILMAZ SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

rasim-yilmaz-secim-calismalarina-basladi

Niğde- CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, seçim çalışmalarına hızlı başladı. 31 Martta yapılacak yerel seçimlerin startını İlhanlı ve Nar mahallelerinden veren Yılmaz, bu bölgeyi şehrin cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.
01 Ocak 2019 Salı 13:58

Niğde- CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, seçim çalışmalarına hızlı başladı. 31 Martta yapılacak yerel seçimlerin startını İlhanlı ve Nar mahallelerinden veren Yılmaz, bu bölgeyi şehrin cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi. 

“Aş üreteceğiz, iş üreteceğiz” sloganıyla seçim çalışmalarına başlayan Yılmaz, İlhanlı ve Nar mahallelerinde işsizlik sorununa çözüm bulacak projeler üreteceklerini anlattı ve göreve geldiklerinde yeni hastane ve kültür merkezinin bu mahallelere yapılmasını sağlayacaklarını bildirdi. 

İlk ziyaret İlhanlı ve Nar mahallelerine…CHP Genel Merkezi tarafından 31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerde Niğde Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Ziraat Mühendisi Rasim Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamındaki ilk ziyaretlerini İlhanlı ve Nar Mahallelerinde gerçekleştirdi. 

Yılmaz’a büyük ilgi…

Her iki mahallede de yoğun ilgiyle karşılaşan CHP Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, esnaf ziyareti yapıp kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya geldi. İlhanlı ve Nar Mahallelerinin cadde ve sokaklarda vatandaşlarla sohbet eden Yılmaz, gördüğü ilgiden memnun kaldığını belirtti. 

İlhanlı ve Nar cazibe merkezi olacak…

CHP Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, vatandaşlarla bir araya geldiği sohbet toplantılarında, her iki mahalle için de müjde niteliğinde açıklamalarda bulundu. İmar sorunu çözülen İlhanlı ve Nar mahallelerinin şehirleşmeye ihtiyaç duyduğunu anlatan Yılmaz, göreve geldiklerinde bu bölgenin cazibe merkezi haline gelmesi için çaba göstereceklerini vurguladı. 

“İşsizlik sorununu çözeceğiz”

Yılmaz, kahvehanelerdeki sohbet toplantılarında vatandaşların sorularını da yanıtladı. İlhanlı ve Nar Mahallelerinin en önemli sorunlarından birinin de işsizlik sorunu olduğuna dikkat çeken CHP Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, “Niğde’nin çözüm bekleyen çok önemli sorunları var. Ancak en önemli sorunların başında işsizlik geliyor. Özellikle İlhanlı ve Nar mahallelerinde bu sorun daha üst seviyede. Belediye olarak iş alanları üreteceğiz, işsizlerimize iş üreteceğiz. Gençlerimize belediyemizin imkanlarıyla istihdam sağlayacağız. Bu konuda önemli projelerimiz var. Projelerimizi yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi. 

Hastane ve kültür merkezi…

CHP Belediye Başkan Adayı Yılmaz, İlhanlı ve Nar Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldiği ziyaretler esnasında, bu iki bölgeyi de cazibe merkezi haline getirecek projelerden de bahsetti. Niğde’ye yapılacak yeni hastanenin yerini Belediye olarak Sağlık Bakanlığına tahsis edeceklerini kaydeden Yılmaz, yeni hastanenin İlhanlı ve Nar mahallelerinin arasında bir bölgeye yapılması için çaba göstereceklerini vurguladı. Yılmaz, ayrıca belediye imkanlarıyla bölgeye kültür merkezi yapılacağını da sözlerine ekledi. 

Yılmaz: “Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” 

Seçim çalışmaları kapsamında ilk ziyaret ettiği İlhanlı ve Nar Mahallelerinde vatandaşların ilgisinden oldukça memnun kaldığını ifade eden CHP Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, “Genç bir belediye başkan adayı olmama rağmen, uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Ticaretimizi ve siyasetimizi doğup büyüdüğümüz memleketimiz olan Niğde’de yapıyoruz. Son olarak geçtiğimiz yerel seçimlerde il genel meclisi üyesi olarak seçildim ve bu görevi de layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. Siyasetteki bilgi ve birikimimizi, tecrübemizi enerjik bir şekilde belediye başkanlığında kullanarak, Niğde’nin makus talihinin yenilmesi için çaba göstereceğiz. Bu memlekete olan borcumuzu hizmet üreterek, iş ve aş üreterek ödemeye gayret göstereceğiz. Bunu yaparken, toplumun tüm kesimlerini kucaklayacağız, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” diye konuştu. 

 

 Haber okunma sayısı: 622

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gultekin-tbmm-de-konustu-nigdeyi-anlatti

GÜLTEKİN TBMM de KONUŞTU NİĞDE'Yİ ANLATTI

26 Haziran 2019 Çarşamba 15:59
nigdenin-marka-kent-finali-bu-gun-

NİĞDE'NİN MARKA KENT FİNALİ BU GÜN

20 Haziran 2019 Perşembe 09:58
ergun--yildirim-icin-oy-istedi

Ergun, Yıldırım İçin Oy İstedi

17 Haziran 2019 Pazartesi 13:13
vekiller-yagmur-duasina-katildilar

Vekiller Yağmur Duasına Katıldılar

08 Haziran 2019 Cumartesi 21:58
anadolu-fk-dan-onemli-etkinlik

ANADOLU FK 'DAN ÖNEMLİ ETKİNLİK

30 Mayıs 2019 Perşembe 16:45

GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE