27 Haziran 2019 Perşembe

SOYLU, İKTİDARDA MUKTEDİRDE BİZİZ

soylu-iktidarda-muktedirde-biziz-

VİDEO HABER... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ak Parti İl Teşkilatı tarafından organize edilen mitinge katılarak önemli açıklamalarda bulundu.
17 Mart 2019 Pazar 01:58

Hayrettin YENEL

 

NİĞDE - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ak Parti İl Teşkilatı tarafından organize edilen mitinge katılarak 31 Mart seçimler öncesi zillet ittifakının ne yapmak istediğini anlattı.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Niğde Hükümet Meydanında düzenlenen mitinge katıldı. Helikopter ile geldiği Niğde’de çok büyük bir coşku ile karşılanan İçişleri Bakanı Süleyman   Soylu’yu aşağı çağırdılar. Otobüsten inen Soylu ’nun etrafını saran vatandaşlar O’nun la fotoğraf çektirebilmek için adeta öz çekim yarışına girdiler. Kalabalığın arasından güçlükle platforma çıkabilen Soylu ya Niğdeliler çok büyük bir ilgi gösterdiler. 

 

İKTİDARDA MUKTEDİRDE BİZİZ 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı mitingde coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Bakan soylu yaptığı konuşmasına başlarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını Niğdelilere iletti. Bakan Soylu konuşmasın şu şekilde devam etti. 

“ Yıllardır Amerika’dan Avrupa’dan parmak sallayanlar siz iktidar olursunuz ama muktedir olamazsınız diyenler Niğde den de Türkiye’nin her yerinden benim insanım şöyle söyledi... İktidar da biziz muktedir de biziz dedi. “

 

ERDOĞAN TERÖR DEVLETİNİN KURULMASINI ÖNLEDİ 

 

Irak’ın kuzeyinde bir devlet kurmak istediler diyen Bakan Soylu, “- Bundan bir buçuk yıl önce    Irak’ın kuzeyinde bir devlet kurmak istediler. Orada bir devlet kurup Afrin ’e  bir terör koridoru oluşturmak istediler. Gezide yapamadıklarını 17-25 de yapamadıklarını, darbelerle yapamadıklarını dışardan kuşatma ile yapmak istediler. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı Irak’ın kuzeyinde bir devlet kurulurdu. Recep Tayyip Erdoğan bu devletin kurulmasını da önledi. Afrin ’deki terör merkezi için Amerika bize aba altından sopa gösterdi. Dediler ki girerseniz karışmayız başınıza felaketler gelebilir. Bizde ne Amerika’ya baktık nede başkasına baktık. Afrin ‘e girdik mi hem de çatır çatır girdik. 

 

BU MİLELET TARİHE NOT BIRAKTI 

 

Bakan Soylu hem Recep Tayyip Erdoğan’ın ve milletimizin tarihe bir not fıkrattığını belirterek; 

“- Bu ülkenin bir evladı bir İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Afrin ’de terör merkezi kurmak isteyenlere tarihte bir not bıraktı. Bu coğrafyada oyun kuryama çalışanlara ben buradayım ben buradayken kimseye oyun kurdurmam, kurdurmam. Her türlü düzeni ortaya koymaya çalışıyorlar. Geçtiğimi yedi yılda çok üzerimize geldiler ama Türkiye’yi durduramadılar. Gezi olaylarında cumhurbaşkanımıza ültimatom verdiler. Dediler ki şehir hastanelerini yapmayacaksın, dünyanın en büyük tünellerini, dünyanın en büyük barajlarını, bu ülkeden 81 vilayete üniversite yapmayacaksın, dediler ki kendi milli savunma sisteminizi kurmayacaksınız kendi İHA ‘larımızı yaptık mı, Atak helikopterimizi yaptık mı, dediler ki yüksek hızlı tireni, yavuz sultan köprüsünü, dünyanın en büyük havalimanını yaptık mı OHHH yaptık, bir ohh çekin. yaptık. Amerika ne der, onun buradaki mihrakları ne derse desin, millet yapıyor millet... “ dedi. 

 

Bazı kesimlerin kendisinin için çok sert konuşuyor dediklerini dile getiren Bakan Soylu ;

“- ana kızıyorlar diyorlar ki bana çok sert konuşuyorsun. Sert mi konuşuyorum. Onlar memleketimize oyun oynayacaklar, bizde yumuşak yumuşak karşılayacağı öylemi zannediyorlar. Ne demişim .. Kadın kalkmış demiş ki ben sırtımı PKK ya YPG ye dayadım demiş doğru mu ?  Ne yapsaydık sırtını mı sıvazlasaydık. Dedik ki sen sırtını PKK ya YPG ye dayarsın ha.. Şimdi sana 4 tane duvar verdik. Sırtını şimdi hangi duvara yaslarsan yasla. Kimseyi bu memleketin huzuru ile oynatmayız. Türkiye eski Türkiye değil. Bilesiniz 31 Martta bize biraz daha güçlü yapın ki şunların kafalarını ezelim teröristlerin. “ 

 

TERÖRİSTLERİ YÖNETİMLERE YERLEŞTİRYORLAR 

 

Bakan Soylu 31 Mart seçimlerin de CHP ve zillet ittifakının belediye meclisi ve il genel meclislerinde teröristlere yer verdiğini hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti. 

 

“. Bunların vekilleri var biliyorsunuz ben onlara milletvekili demiyorum. Onarla milletvekili demek bu millete hakarettir. Onlar bu asil milletin vekili olacak kadar karaktere sahip değillerdir, haysiyete sahip değillerdir. Onlar PKK nın ve terörün vekilleridir. Çıkacaklar İstanbul dan çıkacaklarmış15 vilayet Diyarbakır’a yürüyeceklermiş. Neden APO ‘nun serbest bırakılması için.. Bende onlara dedim ki .. ulan sizi yürüten adam değildir. Yürüyebildiler mi ? Taksim de otelin önüne iki metre çıktılar şapa oturttuk. Diyarbakır’da uçakla gittiler evlerinden çıkartmadık.  Bizim ülkemin doğu ve güneydoğuda dahil her yerde huzur var. Burada sizin huzurunuzda söylüyorum. 13 , 14 yaşındaki kızları terörist başlarına meze yapanlardan hesap sormazsak Allah hesabını sordun. Siz hiç bir CHP ‘liden bugüne kadar 13, 14 yaşındaki kızların terörist yapıldıklarını taciz edildikleri tecavüz edildiklerini duydunuz mu ? Söylemezler çünkü ortaklar ve bir birlerini kolluyorlar. Fakat bunlar bizim milletimizin gözünden kaçmaz. “ 

 

Bakan Soylu, 

“- Bakın CHP ‘nin genel başkanı Kılıçdaroğlu şunu yapıyor. 299 tane PKK ve HDP iktisatlıyı CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi Listelerinden Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi yapıyorlar. Sezai Temelli diye bir HDP eş başkanı var, İstanbul’da İmamoğlu Ankara da Mansur Yavaş’ı kazandıracağız diyorlar ve seçimden sonra da alacağımızı alacağız diyorlar. Senet imzalamışlar. Bu senedin altında FETÖ nün, PKK nın, Sadet Partisi  Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 

 İyi Parti Genel Başkanı Meral Şener’in, bu senedin altında gezi olaylarını, 17-25 i kim yaptıysa onların Türkiye düşmanlarının imzası var. Bunların belediye meclisine yerleştirdikleri insanların unsurlarını söyleyeyim size.. Kimisi patlayıcı taşıyan, PKK dan hapis yatan, kimisi APO nun İmralı’dan çıkması için açlık grevine giren, Türkiye Cumhuriyetine hakaret eden, PKK eylemlerine giren haraç alanları toplamışlar, belediye meclis üyesi il genel meclis yapmaya çalışıyorlar. İlleri de paylaşmışlar. Türkiye ye fitne tohumu Biz 31 Mart ta biz zafiyete uğrarsak 6 yaşındaki çocuklara taşları verirler Kaymakamları Valileri sokağa çıkarmazlar itibarlarını alt üst ederler. 

Şu dört buçuk yıl Tayyip Erdoğan ın ayağına topu verinde şu Kılıçdaroğlu’nun ve zillet ittifakının kalesine doksandan bir de çatalına taksın. O zaman görün Türkiye ‘m o zaman yürümeyecek koşar adım istikbale ve istikrara koşacak geleceğe adım atacak benim ülkem. “

 

Uyuşturucu ile mücadele ilgili de çarpıcı açıklamalar ve rakamlar veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 57 bin uyuşturucu satıcısını kodese tıktıklarını belirterek; 

“- Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını yapıyoruz. 2017 – 218 PKK nın şah damarını kestik. 10 Katrilyon liralık uyuşturucusunu ele geçirdik. 94 belediyesine el koyduk. Çünkü dağa adam ve para gönderiyorlar çünkü teröre kaynaklık yapıp para gönderiyorlar. Bu uyuşturucu satıcılarını da onların patronlarını da yerin 7 kat dibine gömmezsek Allah ta bizden hesabını sordun. “ dedi. 

 

Türkiye’nin dünyanın en güvenilir ülkesi olacağını belirten Bakan Soylu, güvenliği artırdıklarını belirterek 2019 yılında sadece Antalya’ya 16,5 milyon turistin geleceğini söyledi.  
  

 Haber okunma sayısı: 710

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gultekin-tbmm-de-konustu-nigdeyi-anlatti

GÜLTEKİN TBMM de KONUŞTU NİĞDE'Yİ ANLATTI

26 Haziran 2019 Çarşamba 15:59
nigdenin-marka-kent-finali-bu-gun-

NİĞDE'NİN MARKA KENT FİNALİ BU GÜN

20 Haziran 2019 Perşembe 09:58
ergun--yildirim-icin-oy-istedi

Ergun, Yıldırım İçin Oy İstedi

17 Haziran 2019 Pazartesi 13:13
vekiller-yagmur-duasina-katildilar

Vekiller Yağmur Duasına Katıldılar

08 Haziran 2019 Cumartesi 21:58
anadolu-fk-dan-onemli-etkinlik

ANADOLU FK 'DAN ÖNEMLİ ETKİNLİK

30 Mayıs 2019 Perşembe 16:45

GÜNCEL ÜLKE GÜNDEMİ

TÜRKİYE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİNDE 5 ÜLKEYLE ANLAŞMA İMZALANDI

AMBULANSLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ

Sağlık Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik

Kanser Kadınlardan Korksun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan, kadınların ‘korkulu rüyası’ olarak tanımlanan bir

500 Yıllık Osmanlı Kayıtları Gün Yüzüne Çıkıyor

Osmanlı Devleti’ni tarihin en önemli uygarlıklarından biri haline getiren Tahrir Defterleri gün yüzüne

Zekâ Gelişimi İçin Sütten...

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman

Çevresel harcamalar 1.83 milyar TL oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) "Girişimlerde Çevresel Harcama" araştırmasına göre 2010 yılında toplam

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

NİĞDE - HAVA DURUMU

NIGDE